Výkonný vice předseda Manchesteru United Ed Woodward přislíbil Ole Gunnar Solskjaerovi dostatečné finanční prostředky k posile prvního týmu, který má za sebou ‘rozbouřenou sezónu’. 

Po vydání finančních výsledků třetího čtvrtletí United, Woodward uvedl, že ‘základní síla klubového obchodu umožní podpořit trenéra a jeho tým’.

Manchesterskému celku unikla kvalifikace do Ligy mistrů a v tabulce Premier League se umístili na 6. příčce, 32 bodů za prvním Manchesterem City.

Nicméně klubu se i nadále daří finančně velmi dobře a příjmy z třetího čtvrtletí narostly o 3,4% na 152,1 milionů liber. Dluh United zůstal poměrně bez hnutí na £301,7m, což se za rok zvýšilo o pouhé 0,4m liber.

Woodward následně řekl: “Po rozbouřené sezóně se všichni v Manchesteru United soustředí na budování úspěchu tak, jak je hodno tohoto klubu a tak, jak očekávají fanoušci. 

“Přípravy na novou sezónu již začaly a s potvrzená síla našeho obchodu nám umožní podpořit trenéra a jeho tým do budoucna.”

Čísla také zvýrazňují nárůst 12,9% na mzdách, které má klub zařazené v kolonce s nadpisem ‘investice do prvního týmu’, přičemž čtvrtletní mzdy je stály 84,4m liber.

A zatímco se Solksjaer připravuje na asi nejdůležitější léto po odchodu Sira Alexe Fergusona, Woodward říká, že Norského kouče podpoří i přes slabý konec uplynulé sezóny. O tom mluví i fakt, že z posledních 12 zápasů napříč soutěžemi si Red Devils odnesli pouhé dvě výhry.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.