Doba čtení: 2 minut(-y)

Edin Džeko by se mohl brzy vrátit do Premier League, jelikož se objevují informace, že Chelsea a AS Řím se dohodli na podmínkách přestupu.

Útočník si už v této sezóně připsal 2 góly na Stamford Bridge a to v remíze 3-3 ve skupinové fázi Ligy Mistrů. Ale nyní by mohl být na nejlepší cestě přidat ke svým 50 gólům v Premier League, které vstřelil v barvách Manchesteru City a to mezi lety 2011 a 2016, nějaké další.

Tady Vám přinášíme 5 nejlepších momentů z Džekovy éry na Etihad…

1. Džekova klíčová role při výhře titulu

13.05.2012: Bez vyrovnávacího gólu Edina Džeka v 92. minutě zápasu proti QPR v poslední den sezóny 2011/12 by žádný Agueroooooo moment nebyl.

2. Dvojitý zásah při drtivé výhře City na Old Trafford

23.10.2011: Během prvních 3 gólů City možná seděl na lavičce, nicméně po příchodu z ní si užil své minuty slávy, které přišly rovnou po dvou gólech na Old Traffordu.

3. Dva góly pomohly k prvnímu místu tabulky

03.05.2014: Zdálo se, že Liverpool je na nejlepší cestě zajistit si první titul Premier League, ale Džekovy 2 góly proti Evertonu dostaly City na první příčku tabulky a nakonec si zajistili svůj druhý titul během tří let.

4. Džeko září 4 střelami proti Spurs

28.08.2011: Džeko se stal prvním hráčem Manchesteru City, který skóroval čtyři góly v jediném zápase Premier League a pomohl jimi na White Hart Lane zajistit vítězství hostů 5-1.

5. Džekův rekordní gól zápasu

25.03.2014: Džekovi stačilo pouhých 43 vteřin k tomu, aby proti Manchestru United skóroval gól, což je nejrychlejší gól týmu hostů na Old Trafford v historii Premier League. Cityzens size zápasu odnesli výhru 3-0.