Doba čtení: < 1 minuta

Edinson Cavani se za svůj příspěvek na sociálních médiích omluvil a dodal, že neměl v úmyslu nikoho urazit. 

Útočník Manchesteru United po nedělní výhře nad Southamptonem na svém Instagramu sdílel příspěvek fanouška, přičemž použil rasově urážlivý výraz. Příspěvek byl od té doby sice smazán, ale očekává se, že Fotbalová asociace (FA) tento incident prošetří.

Jak samotný hráč, tak i Manchesterský klub již vydali prohlášení, ve kterých uvádí, že ono slovo nebylo použito ve snaze se někoho dotknout a v Jižní Americe je používáno v jiné konotaci.

Příspěvek Edinsona Cavaniho zní: “Příspěvek, který jsem po nedělním zápase zveřejnil, byl zamýšlen jako láskyplný pozdrav příteli, kterému jsem poděkoval za jeho gratulace po utkání. 

“Poslední věc, kterou jsem chtěl udělat, bylo někoho urazit. Jsem zcela proti rasismu a zprávu jsem smazal, jakmile mi bylo vysvětleno, že ji lze interpretovat i odlišně. Chtěl bych se za to upřímně omluvit.”

Fotbalová asociace před startem této sezóny vydala přísný protokoly týkající se právě užívání rasistického a diskriminačního jazyka. Takové přestupky i na sociálních médiích mohou mít pro hráče za důsledek minimálně 3-zápasový zákaz.

Anti-diskiriminační skupina Kick It Out také vydala prohlášení týkajícího se Cavaniho příspěvku. Požádala, aby zahraniční hráči byli dostatečně poučeni v oblasti anglického jazyka a také o tom, co může ve Spojeném království vyvolat urážku.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..