Emiliano Buendía
Doba čtení: 2 minut(-y)

Severolondýnský celek je s tímto playmakerem Norwiche spojován už řadu měsíců, jaká je ale šance, že jej získají ještě v tomto přestupovém oknu?

Emiliano Buendía prožívá na hřišti úspěšné období a není proto divu, že jej média začínají spojovat s přestupem do větších celků. Jedním z klubů, se kterým je Argentinec spojován, je i Arsenal.

V této sezóně Championship si Emiliano Buendía připsal už 7 gólů a 6 asistencí a dopomohl tak Kanárkům k prozatímnímu prvnímu místu v tabulce druhé nejvyšší ligy Anglie. Na druhou Swansea City jim chybí 4 body.

24 letý forward je mnohými považován za náhradníka odchozího Mesut Özila. Ale i přesto, že samotný hráč má ambice se co nejrychleji vrátit do Premier League, zdroje z jeho okolí říkají, že se nyní plně soustředí na Norwich a jejich postup do ligy nejvyšší.

Jeho zástupci ale mají dobré vztahy s Arsenalem, se kterým již spolupracovali na přestupu Emiliana Martineze do Aston Villy. S technickým ředitele klubu Edu jsou navíc v pravidelném kontaktu.

Jsou si také dobře vědomi zájmu ze strany Arsenalu o Buendíu, konkrétní jednání o potenciálním lednovém přestupu na Emirates stadion ale neproběhla. Gunners nekontaktovali ani Norwich.

Emiliano Buendía by byl přestupu na sever Londýna otevřen, ale přijal již fakt, že tento měsíc k tomu pravděpodobně nedojde. Lednové přestupové okno se přeci jen uzavírá už za pár dní, konkrétně 1. února. Je tak možné, že tato sága bude pokračovat v létě, kdy je zpravidla aktivita na trhu daleko vyšší.

Kanárci si svého svěřence cení na 40 milionů liber. Dávají ale jasně najevo, že uprostřed sezóny žádný obchod dělat nechtějí.

Na Buendíovu situaci byl dotázán i trenér Kanárku Daniel Farke. “Je to řádný spoluhráč. Soustředí se jen na tréninky a zápasy. Je šťastný a ví, že má kolem sebe spoluhráče a trenéra, kteří chtějí, aby byl úspěšný. 

“Arsenal je jedním z nejlepších klubů v zemi i v Evropě. Nedává ale smysl přestupovat v lednu”, dodal.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..