Obránce Liverpoolu Virgil Van Dijk musel být v prvním poločase Merseyside derby Everton vs Liverpool vystřídán za Joe Gomeze a to kvůli zranění.

Derby Everton vs Liverpool je jedním z největších v Anglii a není proto překvapením, že emoce jsou vypjaté na obou stranách. Karty, fauly a zranění jsou tak na běžném pořádku a nebylo tomu jinak ani v 5. kole Premier League.

Brankář Evertonu Jordan Pickford, který je velmi častým terčem kritiky, v 8. minutě zápasu vyběhl z brány a srazil k zemi Holandského stopera. V té době hosté vedli 1-0 díky gólu Sadia Maného.

Pickford se ale penaltě a potenciálně i červené kartě vyhnul a to díky rozhodnutí VARu, který označil offsajd. Van Dijk byl ještě na hřišti ošetřen a v 11. minutě vystřídán za Joe Gomeze. Talisman Červených pak zamířil rovnou do tunelu. Zatím není známo, zda se jedná o vážný problém či nikoliv a jak dlouho bude mimo hru.

Karamelky v 19. minutě skóre vyrovnaly na 1-1. O gól se postaral Michael Keane, který poslal míč hlavičkou přímo za brankářskou dvojku Reds Adriana.

V 72. minutě se Mohamed Salah postaral o vedení svého týmu 2-1. To nicméně vydrželo jen 9 minut a to do doby, než padl pro Everton další gól hlavičkou, tentokát v režii Dominica Calvert-Lewina.

Červenou kartu ale nakonec domácí Everton přeci jen viděl a to po nebezpečném faulu Richarlisona na Thiaga v 90. minutě.

O pár okamžiků později poslal kapitán Jordan Henderson míč do brány Evertonu a zdálo se, že o výhře pro anglické mistry je rozhodnuto. VAR ale opět rozhodl o offsajdu, tentokrát u Sadia Maného a konečný výsledek skončil remízou 2-2.

Věděli jste?

První gól zápasu, o který se ve 3. minutě postaral Senegalec Sadio Mané, se zapsal do historie. Jedná se totiž o nejrychleji vstřelený gól Liverpoolu v Merseyside derby v éře  Premier League. Konkrétně to Mané stihl za 2 minuty a 15 vteřin.