FA Cup má nové hrdiny! Tým z šesté ligy postoupil už do 4. kola, oslava hitem od Adele se šíří po internetu

Stává se celkem pravidelně, že v FA Cupu, jenž hrávají i kluby z poměrně nízkých soutěží, dojde k nějakému překvapivému výsledku. To, co se letos daří Chorley se ale jen tak nevidí. Celek působící až v šesté nejvyšší anglické divizi prošel nejprve kvalifikací, poté si poradil s dvěma o tři ligy lepšími soupeři a svou jízdu vyšperkoval vyřazením Derby, jenž hraje Championship. Co však fotbalový svět zaujalo možná ještě více než samotný postup, je jeho oslava. Hráči si v kabině euforicky zazpívali slavný hit Someone like you a video z tohoto „vystoupení” se začalo bleskově šířit po internetu.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Chorley FC má svou základnu ve stejnojmenném městě a založen byl již v roce 1883. Aktuálně působí až v šesté nejvyšší lize, zvané National League North, kde se drží již sedmým rokem. Ani v minulosti ale nepatřil mezi nikterak úspěšné celky. Za jeho dosud největší úspěch lze považovat dvojitou účast v 2. kole FA Cupu.

To ovšem letos dokázal překonat, a to i přesto, že měl značně trnitou cestu. Začala totiž již v kvalifikaci na samotnou soutěž. Aby mužstvo, kterému se – stejně jako Newcastlu United – přezdívá Magpies, neboli Straky, mohlo vůbec hrát alespoň první kolo poháru, muselo nejdříve přejít přes dva zhruba stejně dobré soupeře.

Až poté následovala hlavní fáze. Los ovšem nebyl zrovna příznivý a Chorley přiřkl Wigan, hrající o tři soutěže výš. Už tady se zrodil první nečekaný výsledek – třetiligový tým padl na vlastním hřišti 2:3 po prodloužení, ačkoliv o poločase vedl s dvoubrankovým náskokem.

Hráči tak zopakovali klubový úspěch ze sezon 1986/87 a 1990/91, tedy účast v 2. kole. Jenže i v něm šel Chorley proti třetiligovému mančaftu, tentokrát jím bylo Peterborough. To se ujalo vedení již ve druhé minutě, svěřenci Jamie Vermiglia ale dvěma slepenými góly po hodině hry rozhodli o další překvapivé výhře a historickém postupu. Jen pro zajímavost: kurz na vítězství Chorley byl před utkáním 17:1.

V třetí rundě se měl utkat s Derby, kterému velí slavný Wayne Rooney. Kvůli koronavirové nákaze v hlavním týmu ale nastoupit musel vesměs výběr juniorů. Pro Chorley se tím pádem otevřela vrátka k dalšímu velkému postupu. A hráči hájící logo s květem máku neváhali. Vrátky proběhli jako býk honící se za rudým tričkem. Derby zcela přehráli a zvítězili 2:0.

Čtvrté kolo, ke kterému dojde za dva týdny, může již velmi reálně nabídnout obří odměnu v podobě soupeře z Premier League. Jestli na ni dojde se dozvíme v pondělí, kdy proběhne los.

Historický postup nezapomněli hráči šestiligového mančaftu pořádně oslavit. Video, na němž v kabině po vítězství poskakují a zpívají slavnou píseň Some one like you od zpěvačky Adele se začala okamžitě šířit po světě a během pouhých dvou hodin jej zhlédlo 2,5 milionů lidí!

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..