Arsenal porazil Chelsea 2-1 a po 3 letech vyhrál FA Cup!

Právě Arsenal je nejúspěšnějším klubem v této pohárové soutěži, jelikož ji letos vyhrál už po 14. Mikel Arteta si navíc ve své první sezóně na postu trenéra Arsenalu zajistil rovnou i trofej!

Do zápasu lépe vstoupila Chelsea, která gólem Christiana Pulišiče otevřela skóre už v 5. minutě hry. Ve 28. minutě ale dostává Arsenal penaltu, které se ujímá Pierre-Emerick Aubameyang. Ten proměnil a do přestávky se na skóre už nic nezměnilo.

V 67. minutě si Auba znovu poradí s Willy Caballerem a zajistí svému týmu vedení 2-1. Chelsea navíc o pár chvil později přichází o jednoho hráče. Mateo Kovačič byl za 2. žlutou kartu vyloučen a vítězství Gunners už nestálo nic v cestě.