Doba čtení: 2 minut(-y)

Fanoušci se by se měli vrátit zpět na stadiony již v dubnu, a to až při desetitisícové návštěvnosti. Pomoct by tomu měly tzv. očkovací pasy.

Premier League a EFL Championship chtějí, aby vláda zavedla očkovací pasy, které usnadní návrat fanoušků na stadion v příští sezoně. Podle Sportsmail předložily oba orgány návrhy toho, jak by to mohlo vypadat. Aplikace o vakcinaci by měla fungovat digitálně a měla by být pod správou NHS (National Health Service), které obstarává i trasování obyvatel. Vládní návrh o zavedení očkovacích pasů byl však představiteli ze sféry zdravotnictví odmítnut. PL a EFL se nevzdávají a věří, že právě tento program může hrát zcela klíčovou roli při vpuštění fanoušků na stadion. Dále věří, že by mohl stačit také negativní test na Covid-19, protože někteří lidé nemohou být v Británii ze zdravotních nebo náboženských důvodu očkováni.

Prvním navrhovaným termínem vakcinačních pasů je konec července, kdy britská vláda předpokládá plnou proočkovanost obyvatelstva, aspoň jednou dávkou vakcíny. To by mělo stačit, vzhledem k tomu, že EFL začíná 6. srpna a Premier League má start o týden později.

Očekává se, že FA přijme očkovací pasy, přesto, že nebudou platit pro mezinárodní akce. To by znamenalo, že Wembley otevře své brány fanouškům na EURU v boji skupiny D mezi Anglií a Skotskem. Optimistické vize věří tomu, že na stadion bude vpuštěno až 10 000 fanoušků, což znamená, že své skotští fandové budou mít příležitost podpořit tým Steva Clarka 18. června přímo na stadionu. Vláda má ještě příští týden potvrdit návrat diváku k fotbalu, ti se nejspíš budou muset prokázat až třemi testy, z nichž ten poslední by neměl být starší než 24 hodin. Přesnější informace budou k dispozici na Velikonoční pondělí.

Semifinále FA Cupu mezi Leicesterem a Southhamptonem hrané 18. dubna by mělo přihlížet 4000 diváků a finále Carabao Cupu mezi Tottenhamem a Manchesterem City, které se koná 25. dubna, uvidí 8000 příznivců.

O vstupenky na zápas lze zažádat již nyní za striktních podmínek. Musíte mít negativní test na Covid-19, který není starší než 24 hodin v době vstupu na stadion, a zároveň se zavazujete k tomu, že po akci podstoupíte domácí PCR test.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..