Odpůrci Glazerů se nevzdávají! Před přesunutým šlágrem zase protestovali a zablokovali autobus Liverpoolu

Příznivci Manchesteru United a zároveň odpůrci jeho majitelů, rodiny Glazerových, se stejně jako před předešlými domácími zápasy klubu sešli v solidním počtu před stadionem Old Trafford. Tamní policie byla tentokrát na protesty připravena a nic podobného z toho, co se stalo o předminulém víkendu tentokrát nedopustila. Lidé si ale našli jiné formy protestu, například se jim povedlo zablokovat autobus dnešního soupeře Rudých ďablů z Liverpoolu.

0
Doba čtení: < 1 minuta

Obrázky z předminulého víkendu se zaplaťpánbůh neopakují, i tak fanoušci Manchesteru United ukazují, že nespokojenost s majiteli klubu, rodinou Glazerových, překročila všechny meze. V protestech totiž dosud nepolevili a před dohrávaným šlágrem se ve vysokém počtu znovu shromáždili před stadionem Old Trafford.

Manchesterské policie už ale naštěstí tentokrát podobný scénář očekávala a výrazným způsobem posílila počet strážníku na místě. I tak se dnes objevují další šokující zprávy a obrázky, které byste z Anglie pár měsíců zpátky očekávali snad jen velmi stěží.

Nejprve si ale připomeňme, co se dělo 2. května. Odpůrci vlastníků Rudých ďáblů se krátce před velkým ligovým šlágrem United s Liverpoolem po tisících shromáždili v okolí domácího stadionu, kde dávali, i za nemalého použití pyrotechniky, jasně najevo svůj názor.

Pár stovkám z nich se pak dokonce podařilo vniknout přímo na hrací plochu Old Trafford, přičemž obrázky z tohoto incidentu okamžitě obletěly a šokovaly prakticky celý fotbalový svět. V důsledku toho byl také zápas pro „obavy o bezpečnost” přesunut právě na dnešek.

A světě div se, v Manchesteru zase není klid. Zatímco poměrně početná skupinka fanoušků si to s transparenty a dýmovnicemi zase nakráčela před stadion, tentokrát už ovšem strážen řadou policistů a ploty, jiní „borci” si vyhlédli autobus Liverpoolu, pohybující se v okolí hotelu, kde jsou Reds ubytovaní, a svými auty jej zablokovali.

Není ale jisté, zda-li byl již dopravní prostředek zaplněn hráči Reds, či se pohyboval prázdný. Přesto se podle zpráv The Manchester Evening News dokonce někdo pokusil zničit klubovému autobusu pneumatiky. I tady nakonec situaci vyřešil příjezd policistů, kteří následně cestu uvolnili a autobus ve zbytku cesty doprovodili.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..