Fanoušci vs. majitelé. V Manchesteru se dobývali do areálu, arsenalští budou protestovat před zápasem

Fanoušci šesti největších anglických klubů se bouří. Po zpackaném elitářském projektu s názvem Evropská Superliga si žádají konec nejvlivnějších lidí. Řada z nich kvůli tomu i vyšla protestovat do ulic. Včera takto vyjadřovali svůj postoj příznivci Tottenhamu, dnes zase skupinka protestovala před tréninkovým areálem Manchesteru United.

0
Arsenal Kroenke
Doba čtení: 2 minut(-y)

Fanoušci největších anglických fotbalových klubů během pondělí a úterý dosáhli svého – po oznámení o rozjedu Evropské Superligy spustili tak silnou vlnu nevole, že nešlo odolat a soutěž se hrát nebude. Některým to ale není dost, a tak pokračují v protestech proti majitelům jednotlivých mužstev, přičemž za jejich zpackaný projekt a přílišnou chamtivost požadují, aby odstoupili. Nebo přinejmenším velkou část svého podílu prodali.

Komu? Přeci fanouškům! Na ostrovech se obzvlášť po eskapádě posledních dnů dost mluví o jakémsi německém modelu, při němž jsou kluby z 51 % vlastněny svými příznivci, a ti tak mají v rozhodujících záležitostech hlavní slovo.

Skupinka podporovatelů Manchesteru United kvůli tomu dnes dokonce oblehla tréninkový areál klubu. „Zhruba v devět hodin dopoledne se skupinka lidí dožadovala vstupu do tréninkového areálu. Kouč mužstva a pár dalších členů vedení vyšlo ven, aby si s nimi promluvili. Areál byl plně zabezpečen, skupinka posléze místo opustila,” píše se v prohlášení Rudých ďáblů.

Podle britských médií mělo jít o asi 20 protestujících, kteří si s sebou přinesli také transparenty. Byla na nich hesla jako „Glazerovi ven”, „51% MUFC 20” či „my rozhodujeme, kdy hrajete”. K incidentu byla přivolána policie, po diskuzi s Ole Gunnarem Solskjaerem, Michaelem Carrickem, Darrenem Fletcherem a Nemanjou Matičem ovšem lidé spořádaně odešli.

Proti bossům jdou i v Londýně, fanoušci Arsenalu budou protestovat před pátečním zápasem

Už včera večer, tedy před ligovým utkáním se Southamptonem, vyšli proti majiteli svého klubu protestovat také fanoušci Tottenhamu. Ti přinesli před Tottenham Hotspurs Stadium plachtu s nápisem „Děkujeme za žádné vzpomínky. Je čas se rozloučit. LEVY VEN!”

V případě kohoutů si lidé nestěžovali pouze na zpackaný projekt odtrženého evropského poháru, ale také na fakt, že za dlouhých dvacet let, co úspěšný britský byznysmen stojí v čele klubu, Tottenham, jakožto jeden z šesti největších ostrovních klubů, získal jednu jedinou trofej (Ligový pohár).

Vyjít do ulic vyjádřit svůj nesouhlas s vedením plánují rovněž fanoušci Arsenalu. Jejich mužstvo vlastní 73letý americký magnát Stan Kroenke. Protestovat chtějí v pátek večer, právě tehdy totiž nastoupí Kanonýři k domácímu ligové souboji proti Evertonu.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..