Doba čtení: < 1 minuta

FIFA chce podle některých zpráv nařídit týmům, aby uvolnili své hráče reprezentující země Jižní Ameriky pro kvalifikační zápasy i přesto, že napříč Evropou rostou obavy klubů, které své hvězdy nechtějí vystavit dlouhému cestování a nebezpečími s ním spojené.

Reprezentační přestávka je tady a mnoho klubů nešetřilo se stížnostmi ohledně cest svých hráčů do národních týmů v době, kdy míra infekce koronavirem po celé planetě opět stoupá.

V mnoha zemích Jižní Ameriky nejsou protokoly týkající se Covid-19 příliš jasné, což znamená, že určitá skupina hráčů by mohla být riziku nakažení vystavena o to více. To by pak mohlo mít obrovský vliv na pokračování nejen Premier League, ale i ostatního evropského fotbalu.

Řídící orgán plánuje přistoupit na požadavky, aby hráči nemuseli odehrát přátelská utkání, ale bude prosazovat to, aby byli pro pro první kolo kvalifikace na MS a pro zápasy v Evropské Lize národů uvolnění. To píše New York Times.

V nadcházejícím týdnu bude mnoho jihoamerických zemí čelit klíčovým kvalifikačním zápasům. Například Brazíle, která v průběhu čtyř dnů vyzve jak Bolívií, tak Peru.

Je jasné, že takové rozhodnutí FIFA-y ročílí mnoho trenérů, kteří se tak pravděpodobně budou muset smířit s chybějícími hráči. Ti totiž nejspíše budou muset dodržet karanténní předpisy a jen tak si nezahrají.

 

🏠 Domů

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..