Doba čtení: < 1 minuta

V letošním finále FA Cupu se utká Arsenal s Chelsea. 

Gunners v sobotu večer porazili celek Pepa Guardioly a vydláždili si tak cestu do finále této pohárové soutěže. Tam se k nim připojí vítěz nedělního klání Chelsea, která porazila Manchester United 3-1.

 

Kdy a kde se finále FA Cupu odehraje?

Jako vždy bude stadionem pro vyvrcholení této soutěže Wembley, kde se hrají už i semifinále. Datum je vyhrazeno na sobotu 1. srpna.

Mikel Arteta tak bude mít příležitost vyhrát svou první trofej v roli trenéra Arsenalu. Pokud by se mu to opravdu podařilo, Gunners by tento titul získali rekordně po 14. Naopak Chelsea je třetím nejúspěšnějším týmem v této soutěži, kterou vyhrála celkem 8 krát.

Na začátku tohoto roku bylo oznámen, že letošní edice bude známá jako Heads Up FA Cup finále. Důvodem toho je zvýšit povědomí o mentálním zdraví.

 

Co je to Heads Up?

Jedná se o kampaň, která má za cíl povzbudit povědomí o důležitosti duševního zdraví ve fotbale. Kampaň chce zdůraznit, že duševní zdraví hráčů je stejně důležité jako to fyzické.

 

Tak, jak se předpokládalo, i finále se bude muset obejít bez diváků a zahraje se tak za zavřenými dveřmi ve snaze předejít šíření nemoci Covid-19.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..