Finále Ligy mistrů se nakonec zase odehraje v Portugalsku i s 12 tisíci fanoušky

Letošní finále Ligy mistrů se po dlouhé diskuzi nakonec, stejně jako v loňském ročníku, uskuteční na portugalské půdě, konkrétně v Portu na stadionu Estadio do Drago. Informaci dnes oficiálně potvrdila UEFA. Termín zůstává samozřejmě neměnný, Chelsea s Manchesterem City se o ušatý pohár utkají v sobotu 29. května.

0
Doba čtení: < 1 minuta

Původním dějištěm posledního utkání klubové sezony na starém kontinentu měl být turecký Istanbul, do nějž měli nejlepší kluby sezony putovat již vloni. Kvůli stále poměrně špatné epidemické situaci, která vedla až k umístění země půlměsíce na červenou listinu pro Britské ostrovy, se ale začalo mluvit o přesunutí.

Logickým krokem se jevilo odehrát finále na anglické půdě, nejvíce se mluvilo o národním stadionu Wembley. Právě o něm také diskutovala UEFA přímo s britskou vládou. Jednání ale nakonec ztroskotala na karanténních opatřeních, která by se mohla týkat až 2 tisíc pořadatelů, sponzorů, VIP hostů i zahraničních médií.

Nakonec tak byla zvolena zřejmě ta nejméně „násilná” a z minulého roku již prověřená varianta s Portugalskem. Tentokrát se ovšem nebude hrát v Lisabonu, nýbrž na Estádio do Dragao, kde hrává svá utkání FC Porto. Tento 50tisícový stánek bude nakonec smět navštívit až 12 000 fotbalových příznivců, po šesti od každého finalisty.

Portugalsko je totiž na britském seznamu zemí ohrožených covidem-19 poznačeno zeleně, což pro lidi ze Spojeného království znamená, že po návratu nemusí podstupovat karanténu. K cestování jim stačí pouze negativní test.

UEFA svůj krok, kterým Portugalsku přiřkla již třetí pořadatelství finále milionářské soutěže za posledních 8 roků, vysvětlila takto: „Poté, co byly více jak rok zavřené fotbalové stadiony, jsme byli přesvědčeni, že nyní musíme udělat maximum možného pro to, aby se alespoň část příznivců obou finalistů mohla podívat do hlediště.”

„Diskutovali jsme také o přesunutí zápasu do Anglie, ale i přes velkou snahu Fotbalové asociace a dalším tamějších autorit nebylo možné dosáhnout s ohledem na karanténní pravidla dohody. Naproti tomu Portugalci postupovali rychle a přímočaře, ihned byli schopni nabídnout vyhovující stadion a v Británii jsou na zelené listině, lidé tudíž po návratu domů nebudou muset do karantény.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..