Gareth Bale směřuje ke konci své kariéry, tvrdí jeho agent. Má trofeje i peníze, schází motivace

S šokujícím odhalením přišel Jonathan Barnett, agent Garetha Balea, jenž při dotazu na nedostatek herního vytížení svého velšského agenta přiznal, že Baleova kariéra nejspíš pomalu směřuje ke svému konci. Kmenovému hráči Realu Madrid chybí podle všeho po řadě titulů právě se španělským klubem a vzhledem k množství vydělaných peněz motivace. Jeho parťák z útoku Tottenhamu Son Heung-min zase vyvrátil spekulaci, že by kabina týmu byla proti José Mourinhovi.

1
Doba čtení: 2 minut(-y)

Nehrává pravidelně. V Premier League nastoupil po svém velkém návratu do Tottenhamu jen sedmkrát a jediná soutěž, v níž Gareth Bale zasáhl do každého zápasu, je Evropská liga. Řešilo se, že nezapadl moc hladce, že ze svého fotbalového umu při dlouhé pauze bez hraní mnoho ztratil, nebo snad že se mu už ani nechce.

Podle vyjádření Velšanova agenta Jonathana Barnetta se zdá, že nejblíž pravdě je poslední varianta. Když byl dotázán, proč jeho 31letý klient působící v anglické metropoli na hostování z Realu Madrid nedostává více času na hřišti, odpověděl: „Směřuje ke konci své kariéry. Opravdu, musíte se na to zeptat Mourinha.”

„Lidé se ptají, co se mu stalo. Nehledejte za tím ale nic složitého. Naopak, je to velmi prosté – vydělal už tolik peněz, že mu úplně v pohodě vystačí až do konce života. Má skvělý životní styl, který mu naprosto vyhovuje. Vyhrál v zahraničí víc trofejí než kterýkoliv jiný britský hráč. To se mu stalo,” připomněl Barnett veleúspěšné období v Realu Madrid, během nějž dosáhl Bale s týmem čtyřikrát vyhrál Ligu mistrů, dvakrát španělskou ligu, třikrát Mistrovství světa klubů, třikrát Superpohár i třikrát španělské poháry.

Ve výčtu můžeme ještě chvíli pokračovat na domácí scéně: šestkrát velšský fotbalista roku a během minulého angažmá v Tottenhamu i vítěz anglického Ligového poháru. Uznejte sami, s tímhle vším se další motivace nehledá snadno…


Son si našel dalšího parťáka. S Balem mám skvělý vztah, je radost s ním hrát, hlásí


Drby jsou jen drby, kabina za Mourinhem stojí, tvrdí Son

Jihokorejský útočník Son Heung-min reagoval na zprávy o nové kontraktu i o tom, že manažer Spurs José Mourinho ztrácí podporu svých hráčů.

Osmadvacetiletý odchovanec Soulu, jemuž stávající smlouva vyprší v roce 2023, je pro Spurs v této sezoně naprosto klíčovým hráčem. V Premier League nastřílel už třináct gólů – stejně jako Harry Kane – a je tím pádem na dělené třetí příčce v tabulce střelců.

„Soustředím se na zápasy a můj tým, to je pro mě v tento moment to nejdůležitější,” uvedl Son. „Jsem šťastný, že tu jsem, ale je trochu nefér teď hovořit o novém kontraktu.”

Tottenham v úvodu sezony dokonce kratší čas vedl celou nejvyšší anglickou ligu, během zimy se ale pozvolna propadá a po 24. kole zakotvil až na devátém místě. Hráči přesto neztrácí naději ani přízeň ke svému portugalskému lodivodovi.

„Drby jsou jen drby,” řekl jasně Jihokorejec na dotaz jestli mužstvo stojí za Mourinhem. „Naše kabina je fantastická. Samozřejmě se to vždycky odvíjí i od toho, jak se nám daří – všichni jsme smutní, když se prohraje, a šťastní, když se vyhraje, to je jasné. A vzhledem k posledním několika nepříznivým výsledkům je nálada pochmurnější, ale kabina se nemění. Každý je s každým spokojený, a to jediné na co se soustředíme, je další zápas.”

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..