Gary Neville v rozhovoru pro Sky Sports přiznal, že jej závod o titul Premier League baví čím dál tím více a i to, že se pro Liverpool stává realitou. 

“Tento týden přišel závod o titul zpátky k životu. Cítím, že jsme o tom sice mluvili v posledních pár měsících neustále, ale během těchto pár dní se z toho stal opravdový závod. Před zápasem City vs Liverpool mnoho lidí říkalo, že pokud Reds vyhrají, je závod ukončen. Mně to ale přišlo nesmyslné. Výsledek a tento týden to dokázal.

“Pokud se Manchesteru City podaří porazit Chelsea, budou se cítit opravdu silní. Tento týden se to stalo i realitou pro Liverpool. Až do Vánoc s nimi všichni zacházeli jako s někým, kdo titul nezíská. V lednu se tlak na vedoucí pozici zvýšil, ale nyní je to velmi intenzivní a opravdové.

“Užívám si to a těším se na každý zápas.”

 

Kdo tedy nyní vyhraje titul?


“Již před pár měsíci jsem řekl, že pokud Liverpool vyhraje titul, budou potřebovat vedení až do posledních zápasů této sezóny. Pokud se dostanou do vedení o 3, 4 body v posledních 5 zápasech, mají velkou šanci. Nicméně pokud se ocitnou za City nebo i na stejné úrovni, pak bych řekl, že titul získá právě Guardiolův tým.

Klíčem není jen vítězství, ale také to, jak hrajete. Pokud přijdete o pár bodů, ale stále předvedete skvělý výkon, nemusíte se moc obávat. To nám dokázali i City. Většinou to je tak, že i když prohráli, hráli skvěle.

Důvodem, proč Liverpool v poslední době ztratil body, bylo to, že nehráli dobře. Alespoň ne tak dobře, jako hrávali. Dovolují oponentům vytvářet šance a skórovat góly – snadné góly. To je dle mého názoru ten klíčový rozdíl mezi oběma stranami.

 

Cítí Liverpool velký tlak?


Fanoušci mají právo být otrávení z toho, jak se všude mluví o Liverpoolu a o tom, že už jim docházejí nervy a cítí tlak. Nicméně to je otázka, které budou muset čelit pořád dokola.

Když jste ještě nevyhráli titul a ztrácíte body, čelíte otázkám o tlaku. Když jste vyhráli titul nebo dva a ztrácíte body, pak čelíte otázkám o motivaci. Tak to prostě chodí. Nicméně je to fér otázka. Liverpool byl až do prosince považován za tým, který titul nezíská a dostali se na vedoucí pozici až do ledna. Nyní se to ale stává až velmi reálné a můžeme vidět, že to má svůj dopad.

Na pondělní pozápasové konferenci se hráčům nelíbily otázky ohledně tlaku a jasně jim to vadilo. A také to ukázali. Tyto otázky vás otráví, ale nemůžete to dát nikdy najevo. To je prostě jasné ‘ne-ne’ v závodu o titul. Nesmíte dát nikomu žádnou záminku, aby si mysleli, že na vás tlak opravdu roste.

 

Jaký pohled na to máte vy? Napište nám svůj názor na slova Nevilla do komentářů.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.