Grealish byl neviditelný, zaskvěl se Martinéz. Brighton remizoval s The Villans 0:0

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

24. kolo Premier League přineslo gólové hody, když týmy Manchester City, Burnley i Leicester vstřelily tři góly do sítě svých soupeřů. Večerní zápas mezi 16. Brightonem a 9. Aston Villou ovšem nenavázal na sobotní gólový trend a soupeři se rozešli smírně.

Bilance dvou posledních vzájemných měření vyznívala lépe pro tým z hrabství ze Sussexu, ale The Villans tentokráte přivezli na Amex Stadium dva klenoty letošní sezony. Jack Grealish měl představovat útočnou hrozbu a od Emiliana Martinéze se čekalo, že potvrdí svá skvělá čísla a zamkne prostor mezi třemi tyčemi. The Seaguls však třímají v ruce cenné skalpy Liverpoolu nebo Tottenhamu z posledních zápasů a chtěli odčinit porážku z tři dny starého střetnutí s Liškami.

Sobotní večer nabídl velmi opatrný zápas z obou stran a první desetiminutovka přinesla tolik šancí, že by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Domácí však svou převahu stupňovali a první slibnou gólovou příležitost si v 10. minutě vytvořil mladý Mac Allister, který si naskočil v malém vápně na centr ze strany a o centimetry minul Martinézovu bránu. Bojovný fotbal s minimem gólových šancí dokládá i statistika hostů, kteří za první poločas ani jednou neprověřili schopnosti Roberta Sanchéze. Do hry se pořádně nedostal ani kapitán hostí Jack Grealish, ba naopak v permanenci byl ke konci poločasu Emiliano Martinez, který si tak předchází své skvělé statistky ještě lepšími výkony mezi třemi tyčemi. V rozmezí od 35. do 39. minuty se zaskvěl proti dvěma gólovým šancím. Na kopačce měl změnu skóre mladý Belgičan Trossard, ale v bráně stála argentinská zeď. Poté si naskočil na centr Dan Burn, jenže vzduchem se prolétl Martinéz a míč konečky prstů vytlačil ven. Brighton svou převahu gólových šancí nedokázal přetavit ve změnu skóre a do kabin se šlo za bezgólového stavu.

Druhý poločas připomínal nedávné střetnutí těchto dvou týmů ve Villa Parku a všechno nasvědčovalo tomu, že tento zápas rozhodne jediný gól. Brighton převzal otěže zápasu i ve druhém dějství, ovšem výraznější šance The Seagulls neměli. Do listiny střelců se mohl ojedinělou šancí po chybě soupeře zapsat Ross Barkley, ale jeho střela z 20 metrů mířila na střed Sanchezovy brány.

Tlak domácích v závěru utkání branku nepřinesl, takže se oba týmy rozešly smírně a body si rozdělily, což pro obě mužstva znamená, že v tabulce poskočila o jedno místo dopředu.