Guardiola bránil rozhodnutí svého nulového střídání

0
Doba čtení: < 1 minuta

Pep Guardiola se v sobotním zápase s Fulhamem, který Cityzens vyhráli 2-0, rozhodl nevyužít ani jednoho střídání, i přesto, že hlasitě bojuje za návrat 5-ti střídání do hry. 

Manažer Manchesterského celku v této sezóně společně se svým kolegou Jürgenem Kloppem bojuje za návrat pěti střídání zpátky do hry tak, jako tomu bylo po restartu fotbalu. Před začátkem nového ročníku Premier League si však kluby odhlasovaly, že se vrátí k původním třem, což nelibě nesou především trenéři tzv. Velké 6.

Důvody jsou zřejmé a je to především snaha co nejvíce chránit hráče a limitovat v letošním nabitém fotbalovém kalednáři počet a vážnost zranění.

I přesto všechno se ale propagátor Guardiola rozhodl držet se po celý sobotní zápas základní sestavy a nedělat žádné změny.

“Tým byl víceméně dobrý. Kluci, kteří dneska nehráli, si zahrají ve středu”, řekl po zápase Guardiola.

“Rozhodl jsem se jim dnes do nohou dát 90 minut a nových 90 minut ve středu. Pak uvidíme, jak bude vypadat nejlepší výběr pro United.

“V posledních 25 minutách se Kevin De Bruyne cítil trochu unaveně.”

Počet povolených střídání je horkým tématem už od začátku sezóny a nejhlasitějšími kritiky jsou přirozeně týmy působící i v evropských soutěžích.

Proti tomu se staví především menší týmy, které se domnívají, že velké kluby by tak díky lepším kádrům získaly ještě větší výhodu. Prozatím to však vypadá, že se žádná změna nechystá. Premier League o tom zatím odmítala jednat, trenér Liverpoolu Jürgen Klopp ale před pár dny přislíbil, že bude o navýšení střídání bojovat i dál.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..