Guardiola o týmu, který může dosáhnout historického počinu: Nejhorší Man City, jaký jsem vedl

Ve všech soutěžích, do nichž během této sezony zasáhli, jsou fotbalisté Manchesteru City stále v boji o titul. Pokud by se jim podařilo Premier League, FA Cup, Carabao Cup i Ligu mistrů vyhrát, stali by se vůbec první mančaftem v historii, kterému by se za jednu sezonu podařilo získat čtyři trofeje. V tento moment ale stále žádnou nemají, a tak když měl Pep Guardiola srovnat letošní mužstvo s těmi z předchozích let, uvedl: „Toto je nejhorší tým Cityzens, jaký jsem dosud vedl.”

0
guardiola aguero
Doba čtení: 2 minut(-y)

Může dosáhnout toho, co se v celé historii anglického fotbalu ještě nikomu nepovedlo – získat v jedné sezoně hned čtyři trofeje. A ačkoliv k tomu má skvěle namířeno, zůstává kouč Manchesteru City Pep Guardiola maximálně opatrný. Možná i z pověrčivosti, zkrátka nechce nic zakřiknout. Na každý pád má pravdu – zdaleka není důvod k radosti, neboť tým letos ještě stále ničeho nedosáhl.

Premier League, FA Cup, Carabao Cup, Liga mistrů. To jsou všechno v soutěže, z nichž si světle modří mohou odnést pohár pro šampiony. A ano, počítáte správně – mančaft z Etihad Stadium dosud nevypadl odnikud, kam v této sezoně zasáhl.

Nutno rovněž podoktnout, že každá ze čtyř soutěží se pro něj vyvíjí dobrým směrem. Domácí lize holduje jak známo se značným náskokem, jenž je fakticky osm kol před koncem 14bodový.

Ve čtvrtfinále FA Cupu čeká Guardiolovy svěřence už tuto neděli Everton. V Carabao Cupu dokonce proklouzli až do finále, jež sehrají na konci dubna s Tottenhamem. A co se milionářské soutěže týče, do dnešní odvety proti Mönchengladbachu jdou se slušnými šancemi na postup do čtvrtfinále, s ohledem na úvodní výhru 2:0.

Přesto přese všechno Guardiola prohlásil: „Tento tým Manchesteru City je horší než všechny předešlé, jež jsem tu vedl.”

Proč? Vysvětlení těchto slov je celkem jednoduché a s hrou samotnou rozhodně nemá co dělat. „Všechny ty předchozí týmy toho totiž hodně vyhrály. A teď samozřejmě nemluvím o jednotlivých zápasech, ale trofejích. Tento tým ale ještě letos nic nezískal. Proto u mě zatím stále vyhrávají týmy předchozí a tento se mezi ně bude muset ještě probojovat,” uvedl uznávaný stratég.

S panem Zinčenkem nesouhlasím, nemyslím si, že získáme čtyři poháry

Minimálně chuť a odhodlání těmto Cityzines nicméně určitě nechybí. Hráči jako Bernardo Silva či Oleksandr Zinčenko v některých svých mediálních výstupech mluví o možnosti zisku čtyř pohárů v jedné sezoně velmi optimisticky a se značnou vírou v to, že se to týmu podaří.

Takové komentáře svěřenců se ale 50letému Španělovi vůbec nelíbí. „Jsem starší než pan Zinčenko, daleko více zkušenější a rozhodně s ním nesouhlasím. Čtyři tituly v anglické historii nikdo nikdy nezískali a nemyslím si, že by se to letos mělo změnit. My se navíc máme vždy koncentrovat jen na další zápas.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..