Doba čtení: 2 minut(-y)

Trenér Pep Guardiola v rozhovoru pro Sky Sports přiznal, že finanční dopady, které s sebou koronavirus neoddiskutovatelně nese, mohou v letním přestupovém období zamezit Manchesteru City nákup nových hráčů.

Ani City nejsou výjimkou. Stejně jako ostatní kluby Premier League, které se tento týden vrátily po nucené tříměsíční pauze zpátky do akce, i Manchester City musí řešit otázku financí a budoucí strategie při doplňování kádru.

Není žádným tajemstvím, kde by chtěl španělský manažer zalepit díry v jinak nabitém kádru: podpis nového středního obránce, který by nahradil Vincenta Kompanyho, který klub na konci minulé sezóny opustil, a po zprávách z posledního týdnu také náhradu na křídlo za Leroye Saného, jehož budoucnost je v médiích nejčastěji spojována s Bayernem Mnichov.

Na tiskové konferenci před pondělním domácím zápasem s Burnley se Guardiola nechal slyšet, že neví jaká je momentálně finanční situace klubu a že vyhodnocení proběhne až na konci sezóny.

“Ve všech klubech, ve kterých jsem byl, ať už Barcelona, Bayern nebo tady, pokud mi klub sdělí, že si nějakého hráče nemůžeme dovolit, tak si ho tím pádem opravdu nemůžeme dovolit.”

“Záleží na tom, zda hráči v klubu zůstanou. Pokud v následujících dvou měsících udělá tým krok kupředu a zlepší se, my se rozhodneme pokračovat s těmi hráči, které nyní máme.”

Guardiola přiznal, že pokud Sané ze City opravdu odejde a náhrada se nenajde, bude nucen pracovat s těmi hráči, kteří už v týmu nějakou dobu jsou. “Leroy je náš hráč. Netuším, zda v létě opravdu odejde nebo se rozhodne náš tým opustit až na konci jeho kontraktu.”

“V útoku máme plno dobrých hráčů. Gabriel Jesus může hrát vlevo na křídle, Phil Foden tam může hrát také, máme i Sterlinga. Skvělých hráčů máme plno. Všichni jsou v tomto okamžiku v dobré kondici, tudíž mohou nastupovat pravidelně. Možná budeme mít jiné priority,” nastínil v závěru budoucí plány Guardiola.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..