Guardiola získal třetí ligový titul i v Anglii. Letos to bylo úplně nejtěžší, tvrdí

Kouč čerstvých anglických šampionů, jenž Premier League ovládl s Manchesterem City ve své kariéře již potřetí, přiznal, že letošní titul byl na vybojování tím vůbec nejtěžším. V interview krátce po konci utkání Manchester United – Leicester, jež šampiona definitivně potvrdilo, také poděkoval všem fanouškům nebesky modrých a pochválil „speciální” skupinu svěřenců.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

V sobotu mu oslavy titulu ještě zhatil soupeř, čekající znova ve finále Ligy mistrů. O úterním večeru už ale Pep Guardiola mohl naplno slavit. Prohra městského rivala (1:2 s Leicesterem), který kvůli nesmírně náročnému programu nastoupil de facto bez všech hráčů základní sestavy, pojistila nebesky modrým třetí titul za poslední čtyři sezony.

Cityzens tak završili neuvěřitelné šestiměsíční období, na jehož začátku podlehli Tottenhamu Hotspur 2:0 a propadli se až na jedenácté místo, a na jehož konci si už tři kola před koncem ročníku pojistili zisk letos již druhé trofeje (po Carabao Cupu).

„Tato sezona je jako žádná jiná, stejně jako letošní titul z Premier League. Je to ten vůbec nejtěžší, jaký jsem dosud vybojoval,” přiznal krátce po rozhodujícím úterním mači Pep Guardiola. „Navždy si budeme pamatovat, jak jsme tuto sezonu vyhráli. Ani nevíte, jak jsem hrdý, že tu můžu být koučem a mít pod sebou takovou skupinu hráčů.”

„Jsou vskutku speciální. Je pozoruhodné, jak procházejí celým ročníkem i přes všechna ta nepříjemná opatření, restrikce a obtíže, s jakými se musíme po celou dobu vypořádávat. Každý jeden den makají, bojují, aby dosáhli takového úspěchu a neustále chtějí být lepší.”

„Na startu každé sezony je pro vás to nejdůležitější získat titul v Premier League. Jedině tam bojujete každý víkend doma i venku se svými rivaly. A pouze jste-li týden co týden opravdu nejlepší, můžete tuto soutěž vyhrát. I proto je to obrovský úspěch,” doplnil kouč, jenž zkompletoval hattrick hattricků; jinými slovy ve třech zemích získal právě tři ligové tituly (Španělsko, Německo a nyní i Anglie).

„Je extrémně důležité ze srdce poděkovat našim fanouškům. I když jsem nemohli v našich nejtěžších momentech nasávat osobně jejich podporu, stále jsme ji cítili a věděli jsme, že jsou všude s námi, což nás hnalo vpřed.”

„Přísahám jim, že cítíme jejich lásku, které si nesmírně ceníme, neboť bez ní bychom zdaleka nemohli být tam, kde jsme a pevně věřím, že jednoho velmi brzkého dne budeme moct slavit společně,” dodal letos 50letý Pep Guardiola.

Sezona pro něj ani jeho mužstvo ale ještě rozhodně nekončí. Jsou před ním sice tři již relativně bezvýznamné ligové duely, na závěr, 29. května, se ale pokusí o pohárový hattrick a další zápis do historie. Proti Chelsea bude bojovat o vůbec první trofej z Ligy mistrů do vitríny Cityzens.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..