Harry Kane: Chci vyhrávat ty největší trofeje, a to se nám tady úplně nedaří

Harry Kane vyhrál další individuální ocenění – byl vyhlášen nejlepším fotbalistou, jenž za poslední rok hrál v Londýně. Jenže co s cenami pro jednotlivce, když děláte týmový sport a týmovou trofej žádnou nemáte… „Je to hořkosladké,” reagoval na vyhlášení cen v hlavním anglickém městě jen pár dnů po prohraném finále poháru 27letý útočník.

0
Doba čtení: < 1 minuta

V roce 2018 se stal nejlepším střelcem světového šampionátu, ve dvou sezonách nenašel co do počtu branek přemožitele ani v nejlepší fotbalové lize světa a k hattricku má s aktuálně 21 brankami skvěle nakročeno i letos. Harry Kane přesto stále nemá ve své sbírce jedinou týmovou trofej. A nic na tom nezměnilo ani finále Ligového poháru, které Tottenham v neděli prohrál s Manchesterem City.

Není tudíž divu, že čím více se blíží letní přestupové období, tím více sílí spekulace o jeho odchodu z londýnského klubu. Sedmadvacetiletý Angličan se dost možná vydá tam, kde se skutečně rok co rok bojuje o nemalé množství trofejí a šance na jejich zisk je podstatně vyšší než v současném působišti.

„Chci vyhrávat ty největší trofeje, o které se vůbec ve fotbale dá hrát, a to se nám tady úplně nedaří,” povzdychl si už i sám odchovanec Spurs, jenž klub dosud fakticky nikdy neopustil.

Letos k tomu má snad nejblíž ve své kariéře. Konec konců je taky ve vrcholném fotbalovém věku, a tak zájemce nestíhá ani počítat. Mezi ty největší ale rozhodně patří semifinalisté letošní Ligy mistrů Paris Saint-Germain a Manchester City společně s Manchesterem United.

Otázkou tudíž zůstává, kdo bude ochoten vytáhnout pořádný ranec peněz. Kane je považován za nejhodnotnějšího hráče celé Premier League s odhadovanou tržní cenou 120 milionů eur, přičemž kontrakt mu má vypršet až v roce 2024.

Mimochodem nyní přibylo Kaneovi do sbírky alespoň další individuální ocenění. Stal se totiž absolutním vítězem ankety Londýnský fotbalista roku, v níž předčil spoluhráče Sona Heung-mina, ale i českého kandidáta v osobě Tomáše Součka.

„Individuální ceny jsou skvělé a jsem za ně moc rád. Ve své kariéře mám ale jediný cíl, a to je získávat týmové trofeje. Zejména po tom prohraném finále poháru je to tedy pro mě teď takové hořkosladké,” přiznal kapitán anglické reprezentace.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..