Doba čtení: 2 minut(-y)

Gary Neville zpochybnil názory mnoha fanoušků o tom, že Dean Henderson je pro Manchester United dlouhodobým řešením v bráně a uvedl i důvod. 

V současné době se věci mají tak, že 23-letý Henderson je náhradníkem jedničky Davida De Gey.

Oba z nich přitom mají na Old Traffordu podepsané dlouhodobé smlouvy. De Gea do roku 2023, Hnederson se nedávno smluvně zavázal až do roku 2025. Více důvěry ale stále dostává ověřený Španěl.

Dean Henderson strávil poslední dvě sezóny na hostování s Sheffieldem United, nicméně pro kampaň 2020/21 se rozhodl vrátit se zpět do svého klubu a vyzvat svého kolegu o místo mezi tyčemi.

Nicméně očekává se, že prozatímní dvojka jednoho dne Davida De Geu nahradí permanentně, i když Neville o jeho budoucnosti přesvědčen stále není. V rozhovoru pro Viaplay Football řekl: “Myslím si, že David De Gea je číslem 1, Henderson má podle mě ještě stále co dohánět.

“Mladí a nadějní brankáři Manchesteru United mě moc neuchvátí.

“V posledních 25-ti letech jsem to viděl už mnohokrát. Byli tam mladí a talentovaní gólmani, kteří mluvili o tom, že se stanou jedničkami. Ale postavit se mezi tyče v takovém klubu, navíc po návratu fanoušků, není snadné a musí naplnit velká očekávání.

“Během mého času se to podařilo pouze Edwinu van der Sarovi a Peteru Schmeichelovi, zatímco David De Gea to dokázal v současnosti.

“Myslím si, že De Gea je v této sezóně lepší, než v té minulé. Na konci loňského ročníku jsem začínal být nervózní a myslím si, že i Ole.

“Ale zdá se, že nyní mu plně věří, což je dle mého názoru správně. Pokud se totiž rozhodnete někoho takového z brány odvolat, musíte si být stoprocentně jistý. Protože až to uděláte, pochroumáte jeho sebevědomí a existuje taky možnost, že z klubu odejde. 

“Jsem rád, že Henderson je dalším nadějným talentem. Jsem ale opatrný s tím, abych tvrdil, že se může stát někým, koho bude mít Manchester Untied v bráně dalších deset let.”

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..