Henderson podstoupil operaci, mimo hru bude minimálně do dubna. Jak vyřeší Klopp stoperský post?

Špatná pověst předchází stoperský post obhájců mistrovské trofeje z Liverpoolu. Kdo na něm v této sezoně nastoupil, ten se zranil. Mimo hru je tak aktuálně rovnou pět hráčů, kteří byli do středu obrany někdy v průběhu ročníku postaveni. Po minulé sobotě se k nim totiž přidal kapitán mužstva Jordan Henderson, jenž je nyní po operaci třísla a čeká ho nejméně měsíční rekonvalescence.

1
Doba čtení: < 1 minuta

Hned pět hráčů, kteří v této sezoně nastoupili za Liverpool na pozici stopera, je aktuálně na marodce. K Virigilu van Dijkovi, Joe Gomezovi, Joelu Matipovi a Fabinhovi se, jak asi víte, po derby s Evertonem přidal i kapitán týmu Jordan Henderson a už je jasné, že ani on se v nejbližší době do sestavy nevrátí.

Třicetiletý Angličan si zranění přivodil v prvním poločase zápasu hraného minulou sobotu. Týmoví lékaři posléze usoudili, že jediným řešením je operace.

„Po důkladném posouzení našeho lékařského týmu podstoupil Jordan Henderson úspěšně operaci zraněného třísla,” stojí v tiskovém prohlášení klubu. „Okamžitě zahájí rehabilitační program. Dobu jeho návratu nelze blíže specifikovat, s jistotou ale můžeme říct, že jej nestihne před březnovou reprezentační přestávkou.”

Jürgen Klopp tak bude muset přinejmenším pro utkání s Sheffieldem, Chelsea, Fulhamem a Wolves v Premier League, ale i Lipskem v odvetě Ligy mistrů, určit náhradníka, který bude na své paži nosit kapitánskou pásku.

A nejen to. Obrovský otazník visí nad příštím složením středu obranné řady. Liverpoolu už totiž nezbyl žádný zkušený fotbalista, schopný hrát na této pozici. Pravděpodobně ji ovšem bude tvořit turecký mladík Ozan Kabak, jenž již v posledních zápasech nastupoval po boku Hendersona.

K dispozici pak z typických stoperů zůstávají ještě Ben Davies, Rhys Williams a Nathaniel Phillips. Spolu s Kabakem má ovšem toto kvarteto dohromady na kontě pouhých 11 startů v Premier League.

„Musíme to hold nějak zvládnout. Chci se ale zmínit, že řada kluků zůstala lídry kabiny i přes svá zranění a fakt, že nemohou hrát,” vyzdvihl německý stratég zájem zkušených beků o tým. „A jaký je co se týče Hendersona nejlepší scénář? To netuším, ale taky to nebude hned. Každopádně je šance, že se ještě do konce sezony v pár zápasech představí, tak snad to vyjde,” věří Klopp.

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..