Doba čtení: 4 minut(-y)

Manchester City se dostali zpátky do čela tabulky Premier League a to díky porážce svých sousedů Manchesteru United 2-0.

A jaké hodnocení si odnesli hráči obou celků?

Manchester United

David De Gea – 4

Šokující úpadek formy jednoho z nejlepších brankářů stále pokračuje. De Gea předvedl jeden důležitý zásah krátce před koncem prvního poločasu a to po střele Raheema Sterlinga, ale Bernardo Silva i Leroy Sané si s ním nakonec poradili.

Ashley Young – 6

Bojoval až do konce, byl autorem pár nebezpečných dlouhých přihrávek a získal držení míče vícekrát, než kterýkoliv jiný hráč United (9 krát).

Matteo Darmian – 5

V obraně si zahrál poprvé od ledna a ještě větším překvapením bylo, že startoval na pravé straně střední obrany, která pro tentokrát čítala 3 hráče. Nedalo by se říct, že by tam byl zrovna spokojený, ale vyrovnal se s tím vcelku solidně. Dokončil 37 z 38 přihrávek, nicméně byl pomalý.

Chris Smalling – 6

Startoval v srdci zadní trojice. V první polovině úspěšně City odolával, ale po přestávce to pro něj bylo znatelně těžší. Byl silný během duelů, nicméně k udržení modré síly mu to nestačilo.

Victor Lindelof – 6

5 krát odrazil míč z pokutové oblasti, což je více, než kterýkoliv jiný hráč jeho týmu a dokončil 31 z 33 přihrávek, ale stejně jako defenzivní kolegové City zastavit nedokázal.

Luke Shaw – 5

Po dvou zápasovém zákazu se vrátil zpátky do základní sestavy United, při pár příležitostech byl menší útočnou hrozbou, ale k prvnímu gólu Bernarda Silvy se včas nedostal.

Paul Pogba – 6

Sem tam nám připomněl, jak nebezpečný dokáže být – jeho diagonální přihrávka pro Jesseho Lingarda v prvním poločase byla asi jeho nejlepším okamžikem večera. Vytvořil 2 šance a pokusil se o 5 střel na bránu.

Fred – 4

Za celý večer udělal jediný tackle a zdálo se, že mu rychlost hry značně nevyhovuje. Jeho přihrávky také nezaujaly a jeho přesnost 75% byla nejnižší ze záložníků.

Andreas Pereira – 5

Měl s sebou po letargickém výkonu proti Evertonu přinést mládí a rychlost, ale zpráva doručena nebyla. Dostal žlutou za faul na Oleksandra Zinchenka a následně jej Ole Gunnar Solskjaer obětoval za Romela Lukaku.

Jesse Lingard – 4

Během jednoho protiútoku měl s Marcusem Rashfordem obrovskou šanci, ale především pak v druhém poločase toho nabídl pomálu. Poslal jednu slibnou přihrávku, ale pak jej stejně vystřídal Anthony Martial.

Marcus Rashford – 5

Vincentu Kompanymu způsoboval problémy a zdálo se, že je odhodlaný odložit své nedávné ne zrovna povedené výkony stranou, ale jako zbytek týmu United po přestávce upadl do pozadí. Jeho jediná střela na bránu přišla v prvním poločase z více než 27 metrů.

Náhradníci

Romelu Lukaku – 4

Další zklamání poté, co vystřídal Pereiru, a dopad na hru měl téměř nulový.

Alexis Sanchéz – na hřišti nebyl dostatečně dlouhou dobu na to, aby si vysloužil hodnocení

Anthony Martial – na hřišti nebyl dostatečně dlouhou dobu na to, aby si vysloužil hodnocení

Manchester City

Ederson – 8

Vystoupil z brány a postaral se o míč Marcuse Rashforda. Byl silný a jeho rozhodování pokaždé, kdy se k němu míč jen přiblížil, bylo fantastické.

Oleksandr Zinchenko – 7

Nic moc před přestávkou a jeho žlutá karta za faul na Younga nebyla překvapením. V druhém poločase se ale viditelně zlepšil a své místo v tomto týmu si prozatím obhájil.

Vincent Kompany – 5

Proti Marcusi Rashfordovi nevypadal pohodlně a žlutou kartu si zasloužil ještě předtím, než ji v 10. minutě dostal. Před přestávkou u něj byly znát problémy, ale poté doručil uspokojivý výkon.

Aymeric Laporte – 7

Nejlepší střední obránce v týmu City a to také ve středu večer ukázal. Zřídka vypadal nejistě a byl klidnou součástí týmu.

Kyle Walker – 6

Solidní v obraně, trochu marnotratný, když dostal míč, se kterým se měl dostat vpřed.

Ilkay Gundogan – 6

Ne zrovna snadná role Gundogana v týmu, ale i tak bude jeho snaha, především po vystřídání Fernandinha, kdy klesl hlouběji, jeho spoluhráči oceněna.

Fernandinho – 7

Působil ve své obvyklé defenzivní roli, předvedl fantastickou práci během volného kopu United a zranil se během nebezpečné situace, kdy se Pogba za stavu 0-0 pokusil k otevření skóre.

David Silva – 8

V nejdůležitějších zápasech City této sezóny exceluje. Klidný s míčem, dříč a pomohl City překonat náročný první poločas. Díky němu jeho tým v druhé polovině utkání vynikal.

Bernardo Silva – 8

Překvapivě pomalejší v prvním poločase, ale v 52. minutě se vrátil a to chytrým zakončením, které se dostalo za Davida De Geu. To mu dodalo sebevědomí a zbytek utkání zářil.

Raheem Sterling – 7

Před přestávkou byl součástí největších šancí City, po projití přes obranu United se mu ale nepodařilo velkou šanci zakončit. Nicméně bez problémů našel Leroy Saného, který po jeho přihrávce skóroval druhý gól zápasu.

Sergio Aguero – 7

I když nepředvedl svůj nejlepší výkon, měl v útoku City velký dopad. Právě on byl označen za neustálou hrozbu a jeho chytrý náběh vpřed otevřel Sanému prostor pro druhý gól.

Náhradníci

Leroy Sané – 7

Tomu říkáme velký dopad poté, co do zápasu zasáhnete z lavičky. Na začátku sezóny do něj nebylo vkládáno tolik důvěry, především pak ve velkých zápasech, ale on své šance využil a skóroval svůj 10. a asi i nejdůležitější gól v této kampani Premier League.

Danilo – na hřišti nebyl dostatečně dlouhou dobu na to, aby si vysloužil hodnocení

Gabriel Jesus – na hřišti nebyl dostatečně dlouhou dobu na to, aby si vysloužil hodnocení