Doba čtení: < 1 minuta

Hráči jsou během zápasů ze strany fanoušků ‘brutálně’ homofóbně zneužíváni, říká obránce Crystalu Palace Darmien Delaney. 

V diskuzi o diskriminaci během zápasů řekl Irský hráč, že sám byl svědkem rasismu na stadionech, o kterém se mluvilo jako o klesajícím, nicméně povtrdil, že homofobní nadávky jsou stále častější.

“Neříkám, že rasismus úplně vymizel, ale je celkem vzácné jej zaslechnout ze skupiny příznivců a fanoušků.

“Ale homofobní narážky jsou docela ‘brutální’. Zdá se, že tohle je novinkou.

“Jako hráč na hřišti slyšíte obscénní narážky. Některé z nich jsou homofobní. Některé zase o Vaší rodině. A není příjemné to poslouchat.

“Z křičení obscénností se stalo něco přijatelného a to nás hráče netěší” řekl Delaney během akce Crystalu Palace a Fans For Diversity, což je kampaň spuštěná ve spolupráci mezi Kick It Out a Federací Fotbalových fanoušků.

Kick It Out minulý měsíc odhalil ‘významný’ nárůst ohlášených incidentů diskriminace ve fotbale o 59% – více než 300 zpráv týkajících se 282 incidentů diskriminačního zneužívání do konce roku 2017.

Výsledky ukazují, že rasistické chování (54%) bylo nejčastější hlášenou formou diskriminace, následovaly homofobie, bifobie a transfobie s 22%.

 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..