Doba čtení: 2 minut(-y)

Bývalý útočník Manchesteru United Andy Cole přiznal, že Portugalec od svého příchodu na Old Trafford v loni v zimě překonal všechna očekávání, což ale znamená hlavně jedno: zájem ze strany rivalů. 

Andy Cole svůj bývalý klub varoval s tím, že pokud se mu nepodaří zvrátit svůj osud především v Lize mistrů a zažijí ještě několik dalších zklamání, Fernandes se po nějaké době obrátí směrem k Barceloně nebo Realu Madrid.

Rudí ďáblové se do nejvyšší klubové soutěže v Evropě vrátili pro tuto sezónu 2020-21, nicméně nakonec skončili už ve skupině.

O cenu útěchy tak zabojují alespoň v Evropské lize, kde se nejprve utkají s Realem Sociedad a to v rámci vyřazovací fáze soutěže.

Bruno Fernandes je od svého příchodu do Manchesteru klíčovým hráčem prvního týmu, který nyní bude bojovat nejen o trofej evropskou, ale také ligové umístění se v top 4.

Cole přiznal, že Portugalec svými výkony všechny překvapil a v podcastu The Target Men řekl: “Byl jsem velmi překvapen, když jsem uviděl, jak rychle se Bruno Fernandes dostal do rytmu Premier League od doby, co přišel do Manchesteru United.

“Přestoupil za vysoký poplatek a musím říct, že jsem o něm do té doby příliš nevěděl.

“Přemýšlel jsem, jestli bude schopen v této sezóně pokračovat se skórováním gólů a udržet si stejnou konzistenci s asistencemi, ale je pravděpodobně ještě lepší!

“Bruno Fernandes nenosí kapitánskou pásku, ale každý, kdo sleduje tento tým, vidí, že je vůdcem šatny a na hřišti jde příkladem. Je to hráč světové kvality.“

Ale i přesto všechno si je Cole dobře vědom toho, že tyto vlastnosti budou přitahovat obdivné pohledy ze strany kroužících rivalů.

S ohledem na to je považováno za nezbytně nutné, aby se Rudí ďáblové i nadále snažili vyzývat v bojích o ty největší trofeje a zajistili si tak jeho služby dlouhodobě.

“Starostí pro Manchester United je, že Bruno Fernandes se nyní dost viditelně zapsal do fotbalové mapy,“ dodal Cole.

“Pravděpodobně je jen otázkou času, dokud se neobjeví zvěsti o zájmu Barcelony a Realu Madrid a pokud nebude Manchester United nadále hrávat v Lize mistrů, nikdo neví, zda by se jeho hlava nemohla v následujících letech otočit jinam.“

 

Více článků ⚽

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..