Darren Randolph si nemohl vynachválit svého spoluhráče z West Hamu Tomáše Součka. 

Český reprezentant se ke Kladivářům připojil původně v lednu na hostování. Permanentní smlouvu s Londýnským West Hamem pak podepsal v červenci za částku okolo 19 milionů liber. Od té doby se z něj stal nepostradatelný člen týmu a fanoušci West Hamu jej milují. Jeho atletika a energi přidala do mužstva Davida Moyese něco, co jim do té doby tak trohcu chybělo.

V odehraných 21 zápasech pro Hammers si připsal už 4 góly a oponentům to dokáže velmi znepříjemnit. No a částka £19m je v porovnání s jeho výkony a dopadem na hřišti fanoušky považována za obchod roku.

Kromě příznivců tohoto klubu si jej ale pochvalují i spoluhráči, v tomto případě hlavně Darren Randolph, který jej popsal jako ‚stroj‘,

„Tomáš Souček sám dokáže uběhnout 13 nebo 14 kilometrů za zápas a já nikdy nehrál po boku někoho, kdo dokáže v utkání pokrýt takovou vzdálenost, nikdy. Následující den se sejdeme v klubu na tréninku a on k tomu přidá dalších pět nebo 6km. Je to stroj! Mít taková čísla a k tomu kvalitu a schopnosti není běžné, protože většinou máte buď jedno nebo druhé – máte kvalitu, ale nejste dobrý běžec nebo naopak -, ale Tomáš zvládá obojí!“

A Randolph má pravdu. Souček září nejen v záloze a má dostatek kvality, která tato slova jen potvrzuje.

Slova o běhu Součka z úst tohoto brankáře jsou také silným konstatováním vzhledem k tomu vedle jakých hráčů během své kariéry hrál.

Jedno je ale jasné, pokud se 25-ti letý Souček udrží zdravý a v kondici, bude hrát v prvním týmu West Hamu klíčovou roli a nevidíme důvod, proč by s ním Hammers nemohli vyhlížet umístění v top 6/8.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..