Doba čtení: < 1 minuta

Generální fotbalový ředitel INEOSu Bob Ratcliffe odhalil, že společnost zvažovala koupi klubu Premier League a intenzivně se hovořilo o Chelsea a Newcastle. Nakonec se ale rozhodli pro Nice. 

Klub francouzské Ligue 1 byl chemickou společností INEOS miliardáře Jima Ratcliffea odkoupen před pár týdny za 88,77 milionů liber.

Ratcliffův bratr Bob, který stojí v čele fotbalové divize INEOSu, řekl pro BBC Radio, že pro ně bylo v tomto období celkem náročné rozumně si obhájit koupi některého klubu z Premier League. “Dívali jsme se po možnosti koupě některého z klubů z nejvyšší anglické ligy. 

“Důkladně jsme monitorovali hodnoty těchto klubů a zkoumali jsme jak ty v TOP 6, tak i mimo ni. 

“Je celkem náročné racionalizovat nákup v Premier League. I když se podíváte na menší kluby v lize, všechny jsou za 150m liber a výše.”

Bob Ratcliffe řekl, že INEOS nezašla tak daleko a nejednala se současným majitelem Chelsea Romanem Abramovičem o možném prodeji. “Došlo k nějakému kontaktu, ale naše hodnoty klubu byly velmi vzdálené. 

“Navíc tam byl i další problém a to se stadionem. Pomalu stárneme a než by se tato situace vyřešila, trvalo by to alespoň desetiletí.

“Byla tady i možnost Newcastle, ale zase a znovu to skončilo u hodnoty klubu, která podle současného majitele byla v řadách stovek milionů liber. 

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..