Doba čtení: 2 minut(-y)

Jack Wilshere potvrdil odchod z Arsenalu k 1. červenci, kdy mu na Emirates vyprší smlouva a nový trenér Unai Emery mu nedokázal přislíbit pravidelnou roli v prvním týmu Kanonýrů. 

Po dlouhém setkání se španělským koučem Wilshere řekl, že byl informován o tom, že jeho čas na hřišti by byl v příští sezóně ‘značně omezen’ a on trvá na tom, že v této fázi kariéry musí hrát pravidelně.

26ti letý hráč odhalil, že dokonce souhlasil se sníženou mzdou, kterou mu Arsenal nabídl v novém kontraktu po několika měsících vyjednávání.

Na svém Instagramu Wilshere napsal: “Po řadě dlouhých rozhovorů s lidmi v klubu, včetně nedávného setkání s novým manažerem Unai Emerym, jsem cítil, že jsem nakonec dostal jen malou volbu v rozhodování, ale rozhodoval jsem se kvůli čistě fotbalovým důvodům.

“Jak bylo už mnohokrát napsáno, spolu s mými zásutpci jsme s klubem jednali dlouhé měsíce ve snaze prodloužit můj pobyt na Emirates. 

“Mým úmyslem během těchto jednání bylo zůstat hráčem Arsenalu. Hrál jsem tady 17 let a vždy jsem se cítil součástí klubu. Má touha setrvat byla taková, že jsem souhlasil se sníženou finanční odměnou jen proto, abych klubu přislíbil svou budoucnost. 

“Nicméně během schůze s koučem mi bylo řečeno, že i přesto, že tato smlouva na stole stále leží, můj čas na hřišti by byl značně omezen v případě, že se rozhodnu pro setrvání v klubu. 

“Jsem si jistý, že každý mé rozhodnutí pochopí. V této fázi své kariéry musím hrát pravidelný fotbal v prvním týmu a po jednání s panem Emerym jsem došel k závěru, že by pro mě bylo velmi těžké toho dosáhnout tady v Arsenalu. 

“Díky tomu cítím, že nemám na výběr, ale musím hledat příležitosti někde jinde.”

O podpis Wilshera se zajímá řada klubů z Premier League, jako například Fulham, Crystal Palace, West Ham, Everton a Wolves, stejně jako ty italské Juventus, Sampdoria a AC Milan.

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..