Higuainovo partnerství s Edenem Hazardem se v sobotním zápase Chelsea proti Huddersfieldu 5-0 ukázalo jako velmi slibné…

Po náročném týdnu pro trenéra Blues Maurizia Sarriho, jeho tým doručil pozitivní odpověď a debakloval Huddersfield, který sedí na chvostu tabulky Premier League, 5-0.

Jak nyní vypadá tabulka?

Na výsledku zase až tak moc překvapivého není a to vzhledem k pozici Teriérů, ale slibná hra mezi novým hráčem Gonzalo Higuainem a mužem zápasu Edenem Hazardem by mohla povzbudit především trenéra Sarriho.

“Myslím si, že se k sobě velmi hodí, musí být poblíž jeden druhého” řekl italský trenér po zápase. “Gonzalo hrál velmi blízko Edenovi a myslím, že to bude fungovat. Pro nás je to navíc velmi užitečné.

“Pozitivní dopad by to mělo mít i pro Higuaina – bude pro nás moci skórovat více gólů – i Edena.”

Když víra v Alvaro Moratovi upadla a Olivier Giroud se nebyl schopen s tlakem vyrovnat sám, Sarri postavil do středu přední linie Hazarda, kterému se však tato role nikdy moc nelíbila. Proto si v sobotním zápase, kde obýval místo na levém křídle, hru zase užíval.

Z jejich prohry proti Bournemouthu se sice moc pozitivních statistik vzít nedá, ale jedna z nich vyčnívá a to je fakt, že Hazard přihrál Higuainovi, který byl na hřišti 65 minut, hned 7 krát. To je více přihrávek, než kdy poslal v zápase Premier League Giroudovi či Moratovi.

V sobotním utkání na Stamfordu Bridge toto číslo překonal ještě v prvním poločase. Předtím, než byl Argentinec vytřídán, jej Hazard našel 12 krát – což je dvojnásobek toho, co od něj dostal Giroud a 4násobek toho, co Morata v posledních 90 minutách v barvách Modrých.

Důležité ale je, že se oba dva hráči snaží spolupracovat. Hiaguain poslal Belgičanovi 7 přihrávek v zápase proti Bournemouthu a 9 proti Huddersfieldu. A to se rovná nejvyššímu počtu přihrávek, které útočník Chelsea poslal v této sezóně Premier League Hazardovi. Morata mu navíc přihrál pouze jednou v 90 minutách v nedávném zápase proti Southamptonu.

Higuain je střelec a to je přesně to, co od něj bude Chelsea očekávat. Pokud ale hostující hráč z Juventusu pomůže odemknout Edenu Hazardovi jeho nejlepší formu, pak to udělá pro Maurizia Sarriho veký rozdíl. Byl to jen Huddersfield na domácím poli, ale už tady bylo evidentní, že toto partnersví má potenciál.

Co si o něm myslíte vy? Bude to fungovat? Napište nám svůj názor do komentářů pod článek, kde můžeme diskutovat.

Pro všechny novinky ze Stamfordu Bridge klikněte tady a přesměrujete se do kategorie ‘Chelsea’.