Jak na Fantasy Premier League #2 – skladba kádru

V minulém dílu jsme si řekli, co je ona Fantasy Premier League vlastně zač a jednoduše se do ní zaregistrovali. Teď vás čeká první skladba mužstva, k čemuž je zapotřebí znát pravidla hry. První část jejich znění bude obsahem druhého dílu této 'minisérie'.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)
Výběr kádru

Začneme tím nejzákladnějším, tedy skládáním mužstva. Do něj si vybíráte hned 15 hráčů. Pokud byste chtěli, můžete si seznam všech hráčů i s přehledem jejich cen a doposud získaných bodů vytisknout nebo zkrátka jen prohlížet v hráčské listině.

Poskládat budete muset: 2 brankáře, 5 obránců, 5 záložníků a 3 útočníky. 

Ovšem zapomeňte na to, že budete mít all-star tým složený třeba jen z hráčů Manchesteru City a Liverpoolu. A to minimálně ze dvou důvodů: zaprvé, dobří hráči jsou velmi drazí a váš rozpočet na celou patnáctku je 100 milionů; zadruhé, z jednoho klubu nesmíte vlastnit více jak tři hráče.

Řízení mužstva

Jak jsme si řekli v předchozím bodu, v týmu máte 15 fotbalistů. Před každým hracím kolem z nich ale musíte vybrat klasickou jedenáctku, která bude sbírat body. K čemu vám budou ti čtyři nehrající hráči se dozvíte za chvíli.

Z oné hrající jedenáctky pak ještě vyberete, komu svěříte funkci kapitána a jeho ‘asistenta‘, nebo-li náhradníka.

Kapitán je ve vašem týmu velmi důležitý, jeho body se totiž počítají dvojnásob. Pokud se ovšem stane, že nenastoupí v daném kole ani na minutu na hřiště, jeho funkci přebírá náhradník kapitána. Smůla by vás potkala, pokud by ani on vůbec nenastoupil. V takovém případě dvakrát víc bodů nebere žádný váš hráč.

Teď se dostáváme, respektive vracíme k oné čtyřce náhradníků, kterou jste pro dané hrací kolo nevybrali do základu. Za tyto hráče vám v normálním případě nebudou počítány žádné body.

Nicméně pokud některý z jedenáctky ‘vyvolených’ nebude hrát (tedy neodehraje ani minutu a zároveň nedostane žádnou kartu), pak přichází na řadu automatické střídání.

Při něm se postupuje následujícím způsobem: nebude-li hrát váš brankář, bude vyměněn za druhého, náhradního gólmana, jemuž se, pokud tedy nastoupí, budou normálně počítat body.

Pakliže se do hry nedostane některý z hráčů v poli, tak bude nahrazen náhradníkem. Ovšem pozor, při střídání nesmí dojít na změnu formace (pokud si například zvolíte hru na tři obránce, tak bek může střídat pouze dalšího beka atp.).


Teď už víte, jak poskládat váš tým, tak směle do toho! Z pravidel hry to sice zdaleka není všechno, ovšem k tomu, abyste si mohli seskládat svůj tým to stačí.

A nebojte, během sezony sice nebude šance pokaždé kompletně vyměnit kádr, ale pokud ještě v dalších dílech narazíte na něco, co vás přesvědčí o výběru jiného hráče, než jakého máte v týmu, před prvním kolem můžete upravovat váš výběr jak se vám zlíbí.

Příště se dozvíte, jak můžete v průběhu sezony měnit kádr – čili jak na přestupy nebo co jsou to takzvané chipsy.

<<< Předchozí díl – úvod do Fantasy Premier League

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..