Doba čtení: 2 minut(-y)

Sestupová zóna Premier League je nelítostná a toho si jsou vědomi West Brom, kterým do konce sezóny zbývá posledních 6 zápasů. Bývalý kapitán klubu Kevin Campbell proto řekl svůj plán, jak klub opravit…

  1. MANAGEMENT

“Pokud není trenér dostatečně silný a nezapadá, čeká vás jen a jen ztráta bodů. A to si nemůžete dovolit. Manažer a jeho tým musí být respektováni. Nigel Pearson byl v klubu za mých let pod Bryanem Robsonem – v Leicesteru odvedl vynikající práci. Craig Shakespeare tam byl také, stejně jako Michael Appleton. Všichni tito chlapi znají velmi dobře prostředí Premier League a jsou skvělými manažery. Jsou přesně typy, kteří znají tento klub a na pozici hlavního kouče by byli skvělí. Rád bych na tomto postu viděl Nigela Pearsona, je to skvělý a silný manažer.”

 

2. FILOZOFIE

“Filozofie, jak bude klub vypadat v jejich režimu. Také jaké hráči klub nakoupí a proč, protože to bude podle mého názoru klíčové. Když má trenér dobrou filozofii, o to snadněji se s ním spolupracuje a postupuje dopředu. Vše to závisí na něm, protože trenér je ten, který určuje tón fotbalového klubu. Manažer nastavuje plán a hráči jej pak následují. Bez toho v klubu neočekávejte žádné pokroky.”

 

3. PŘÁTELSTVÍ

Když se hráči dostanou na stejnou notu jako manažer, pak následuje přátelství. Není tajemtsvím, že nejlepší týmy tohle mají, záleží jim na sobě a svých spoluhráčích – jdou na hřiště a bojují jeden pro druhého. Přátelství je klíčovým komponentem fotbalového klubu.”

 

4. DOBRÝ FAKTOR

“Pokud fanoušci vidí, že hráči jsou si blízcí a podávají dobré výkony, máme tzv ‘dobrý faktor’ po celém klubu. Je to zásluha všech – od manažera k prodavači v bufetu.”

 

5. SEBEVĚDOMÍ

“70% fotbalu je sebevědomí. Výhry zápasů pomalu budují sebevědomí, ale pokud nemáte všechny tyto věci pohromadě, bude vám jistojistě chybět. Musíte mít sebevědomí, abyste se posouvali dopředu, což bude pro West Brom klíčové. V této sezóně se jim asi věci nepodaří otočit ve svůj prospěch, ale v té příští musí mít své momentum.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..