Doba čtení: 2 minut(-y)

V posledních týdnech se začíná hovořit o nespokojenosti hvězdy Realu Madrid Cristiana Ronalda na San Bernabeu, což hojně uvádějí zejména jeho zástupci ve španělských a portugalských médiích. Jak to ale s jeho přestupem jinam vypadá?

V Ronaldových očích v klubu nedostává dostatečnou podporu a oddanost nejen ze strany Real Madridu jako celku, ale také fanoušků, spoluhráčů a dokonce ani samotného Florentina Pereze. 

Nicméně je samozřejmé, že je za tím i něco jiného. Před pár měsíci byl obviněn z daňového podvodu. Za ten bude muset zaplatit okolo €14,5 milionů a po svém současném klubu požaduje, aby to zaplatil. Nicméně to Real Madrid razantně odmítá a říká, že to s klubem nemá co do činění, jelikož se jedná o podvod za obrazová práva a za ten mohou hráčovy lidé. 

Real Madrid také odmítá nabídnout Ronaldovi novou smlouvu. Tu stávající totiž podepsal v listopadu 2016 a z jejich strany není proto žádný spěch do nové. CR7 však chce být placen stejně (nebo i více) než Lionel Messi v Barceloně. Některé kalkulace uvádějí, že €50 milionů čistého, přičemž nyní si přijde na £23 milionů. Nejen jeho rival, ale také Neymar je v mzdové tabulce daleko před ním. A dalším hráčem by mohl být i Alexis Sanchéz. Proto to chce Portugalec co nejrychleji napravit. 

Real Madrid však nad celou situací drží pevnou ruku a Ronaldovi vzkazuje, že odejde až tehdy, kdy si to Real bude přát. To v jiných slovech znamená, až si najdou vhodnou náhradu. Není tajemstvím, že si za hlavní přestupové cíle zvolili Edena Hazarda a Thibaut Courtoise. V médiích se objevuje i jméno Harryho Kanea, nicméně u toho se očekává setrvání se Spurs ještě několik dalších let. 

Dalším velkým faktorem je i Ronaldova výkupní klauzule v hodnotě €1 miliardy, takže nás čeká ještě hodně dlouhá a propletená cesta předtím, než se s Ronaldovým odchodem z Real Madridu něco změní. Tato jednání velkých jmen se táhnou mnoho měsíců, stejně tomu bylo i v případě Neymara do PSG, i když to hráč razantně popírá. 

Ronaldo zpátky do Man Utd?

Nepravděpodobné. Proč? V únoru mu bude 33 let, ročně požaduje €50 milionů a Real Madrid za něj bude požadovat okolo €100 milionů. Podstoupí tohle Manchester United pro 33 letého hráče? Už v minulosti se navíc nechali slyšet, že nechtějí být součástí mediálního cirkusu v případě, že by řekli, že o CR7 mají zájem, takže my příchod Ronalda na Old Trafford nevidíme. 

 

Kdyby bylo na Vás – viděli byste CR7 zpátky na Old Traffordu? Napište do komentářů↓

2 komentáře

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..