Hráči Premier League jsou ochotni významně finančně přispět k podpoře svých klubů a zaměstnanců během této koronavirové krize, tak zní alespoň vyjádření Asociace Profesionálních fotbalistů. (PFA). 

Prohlášení přichází v sobotu po jednání s Premier League a kapitány jednotlivých týmů, na kterém se řešilo plošné snížení platů všech fotbalistů nejvyšší anglické ligy o 30%.

Oficiální prohlášení říká, že “hráči si své role velmi váží a jsou si vědomi i své zodpovědnosti vůči veřejnosti”. Proto chtějí pomoci všem zaměstnancům svého klubu (ne-hráčům) a zajistit, že v období této krize budou i nadále dostávat 100% mzdu.

Na otázku mzdy hráčů upozornil Britský parlament, konkrétně pak Matt Hancock, který ve čtvrtek řekl, že hráči Premier League by měli pomoci také a souhlasit se snížením platu.

Řada klubů nejvyšší anglické ligy, včetně Tottenhamu, Liverpoolu a Newcastle United, již dočasně propustila svůj personál, zatímco jejich hráči si i nadále užívají 100% výši své mzdy.

K souhlasu s tímto návrhem ještě nedošlo, ale PFA varuje, že významné snížení mezd může mít dalekosáhlé důsledky. “Hráči si uvědomují, že jako zaměstnanci na základě systému PAYE (pay-as-you-earn – daň na základě výše příjmu) je kombinovaná daň z jejich mzdy významným příspěvkem k financování nezbytných veřejných služeb, které jsou v současné době obzvláště kritické.

“30% snížení platu bude stát státní pokladnu značnou částku. To by poškodilo nejen NHS (Národní zdravotní služba ve VB) a další služby financované vládou” čte sdělení PFA.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.