Je možné, že UEFA svým rozhodnutím zpečetila i osud trenéra Citizens Pepa Guardioly. 

Evropský fotbalový řídící orgán udělil současným mistrům Premier League Manchesteru City zákaz fotbalu na evropském poli na další dvě sezóny.

Absence jednoho z nejbohatších klubů a nejsilnějším týmů ve světě v Lize mistrů je velký zásah do prestiže klubu. Ještě větší problém ale může nastat, pokud se Pep Guardiola rozhodne z Etihad stadionu na konci této kampaně odejít.

O jeho budoucnosti se spekulovalo ještě před udělením tohoto zákazu a to kvůli současné smlouvě tohoto Španělského manažera, která vyprší už v létě 2021. City Guardiolu povolali s vidinou toho, že do klubu doručí trofej Ligy mistrů, uspěl ale jen na poli domácím. Tyto ambice se ale nyní rozplynuly a nejbližší možnost, kdy se mu to může podařit, je tato sezóna.

O Guardiolu se navíc zajímá řada evropských klubů, včetně Juventusu i PSG. Tento zákaz tak hodně otestuje jeho loajalitu vůči City.

Absence nejprestižnější evropské klubové soutěže by ale také mohla mít velký dopad na samotné hráče prvního týmu, kteří si budou chtít fotbal v Lize mistrů zajistit jinde.

Zůstane Pep Guardiola v City i v další sezóně?

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.