Jaká bude Kaneova budoucnost? Soustředí se na první pohár, rozhodnout chce až po EURU

Harry Kane je považován za jednoho z nejlepších útočníku současnosti, který nikdy nevyhrál žádnou trofej. I proto se předtím, než v létě oslaví 28. narozeniny, čím dál hlasitěji mluví o jeho přestupu do ještě ambicióznějšího klubu než Tottenham. Angličan se však podle svých slov od těchto spekulací snaží držet co nejdál to jde. V této sezoně je ve finále EFL Cupu, po klubové sezoně jej pak ještě čeká EURO, cesta k úvodní trofeji je tak otevřená. Právě až po evropském šampionátu chce aktuálně nejlepší střelec Premier League rozhodnout o své budoucnosti.

1
Doba čtení: 2 minut(-y)

Může se zdát, jakoby hrál fotbal (na vrcholné úrovni) celou věčnost. Vždyť jen za Tottenham odehrál už 327 zápasů. Harrymu Kaneovi je ale stále pouhých sedmadvacet let, a tak není divu, že se poohlíží po prvním velkém přestupu své kariéry.

Během ní se stal kapitánem anglické reprezentace, druhým nejlepším střelcem v historii klubu, dvakrát nejlepším střelcem Premier League. Jenže ani přesto se nemůže chlubit žádným titulem. Jak z klubové, tak ani z mezinárodní úrovně.

Čím dál víc se tak mluví o jeho přesunu. Přesunu někam, kde se každoročně opravdu bojuje o trofej. A ne jednu. Skloňují se takové prvotřídní destinace jako Manchester (City i United) či Real Madrid.

Dost možná i José Mourinho tuší, že jeho největší hvězda, která je v této sezoně v čele tabulky střelců i asistentů celé soutěže, v Londýně už příliš dlouho nezůstane. Sám Kane se ale před řešením své dlouhodobější budoucnosti chce zaměřit na získání své první trofeje.

Krom toho, že k tomu dostane šanci na konci dubna ve finále EFL Cupu proti Cityzens, je pro něj aktuálně na prvním místě letní EURO. Angličané mají jeden z nejsilnějších týmů za dlouhá léta, žádnou mezinárodní soutěž přitom neovládli už od roku 1966.

Proto Kane s rozhodnutím, co dál, nikam nespěchá. Vlastně se ho ještě na několik měsíců snaží vytěsnit z hlavy, jak to jen jde. Případný přestup chce řešit až po mistrovství Evropy.

„Myslím, že je na to nyní těžké odpovědět,” řekl londýnský rodák k dotazu, zda-li spekulace ohledně jeho budoucnosti nemají, respektive nebudou mít dopad na jeho výkony.

„Veškerá moje aktuální soustředěnost je na dva nejbližší zápasy za Anglii, zbytek sezony v Tottenhamu a evropský šampionát. Přemýšlet o drbech a spekulacích může být, co se mých výkonů týče, zničující.”

„Vždy preferuji, a také se snažím aplikovat, soustředění na jeden cíl, jednu práci, a to je pro mě aktuálně co nejlépe dokončit sezonu po klubové stránce a s národním týmem vyhrát kvalifikaci, plus co nejlépe zahrát na EURU. Chci a pokouším se si držet od všech spekulací co největší odstup,” podotkl 48násobný anglický reprezentant.

„Plně se soustředím na dělání své práce a budu až do konce léta. Pak uvidíme, co bude dál.”

1 komentář

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..