Jakým tvrzením Saúdská Arábie rozčílila Premier League?

0

Zdá se, že Saúdská Arábie nabízí cestu ven z pirátského sporu, který vyvolal velké pochybnosti o jejich převzetí Newcastle ve výši 300 milionů liber.

Potenciální kupci tohoto anglického klubu vyvolali mezi mnoha sportovními orgány velký hněv a to včetně samotné Premier League. A právě to brzdí samotné převzetí klubu, jelikož kupci stále čekají na schválení koupě.

Daily Mail měl ale vidět dopis, který poslal člen Veřejného investičního fondu Saúdské Arábie (PIF) vládě Spojeného království. Ten tvrdí, že SA s potěšením zakročí proti jakémukoli nezákonnému pirátství týkající se Premier League – stačilo by prý, aby někdo napsal stížnost na danou e-mailovou adresu.

De facto vládce Saúdské Arábie Mohammed bin Salman je mimo jiné i předsedou PIF, který je kupcem 80% podílu Newcastle.

Saúdská Arábie čelí dlouhodobě neustálému vyšetřování jejich účasti v beoutQ, tedy společnosti, která vysílá pirátské záběry z každého zápasu Premier League.

Dopis, který podepsal ministr obchodu Saúdské Arábie dr. Majid Bin Abdullah Al Qasabi, který je rovněž v radě PIF, však uvedl: “Saúdským orgánům odpovědným za vymáhání duševního vlastnictví nebyly předloženy žádné důkazy o porušení autorských práv vlastnického práva Saúdské Arábie.

“Chceme ukázat, jak jednoduchý a transparentní je náš postup pro zasílání informací a nároků týkajících se ochrany duševního vlastnictví.

“Aby se v Saúdské Arábii vznesl problém s duševním vlastnictvím, musí držitel práv zaslat odpovědným orgánům pouze e-mail.”

Premier League, která je zodpovědná za schválení dohody o převzetí, dopis také obdržela. Představitelům ligy se ale nelíbí tvrzení SA, že si nejsou jakýchkoli problémů ohledně své role v pirátství vědomi.

 

🏠 Domů

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.