Doba čtení: 2 minut(-y)

Starosta Liverpoolu požádal policii o prošetření možného podvodu a to při přestupu Rosse Barkleyho z Evertonu do Chelsea a jeho výrazně sníženou cenu. 

Barkley se k mistrům Premier League připojil před pár dny za částku £15 milionů, přičemž v poslední den letního přestupového okna měl odmítnout příchod na Stamford Bridge za £35 milionů. To rozčílilo Joea Andersona, zvoleného startostu Liverpoolu a celoživotního fanouška Evertonu, který v den přestupu vydal sérii tweetů, kde kritizoval Barkleyho i hráčova agenta. Zároveň také vyzval Fotbalovou asociaci a Premier League, aby případ vyšetřili. 

Anderson nyní kontaktoval předsedu FA Grega Clarkeho, stejně jako výkonného předsedu Premier League Richarda Scudamore – v oficiální funkci a za použití hlavičkového papíru starosty Liverpoolu – kde uvádí, že ‘převod by mohl být chápán jako záměrný pokus o snížení hodnoty hráče na trhu tak, aby byl prospěšný pro hráče, agenta i kupující klub’. Dále také tvrdí, že ‘kontaktoval příslušné policejní úřady’ s žádostí, aby celou dohodu prošetřili. 

Barkleymu ve smlouvě na Goodison Parku zbývalo posledních 6 měsíců a na konci sezóny by tak mohl odejít zdarma. Letní přestup do Chelsea odmítl kvůli potrženému hamtringu. Anderson zranění popisuje jako ‘namožení třísla’, přesto musel Barkley podstoupit operaci, aby znovu propojili hamstring, což mělo za následek to, že si zatím v sezóně 2017/18 nezahrál jedinou minutu. 

Ve svém dopise pro Scudamorea a Clarka Anderson píše: “Věřím, že okolnosti jeho přestupu nyní vyžadují vážné prošetření. Zdá se mi, že ve společnosti je alespoň domněnka, že došlo k jakési tajné úmluvě. I když to nemusí být tento případ, je ve vašem zájmu to přinejmenším prozkoumat, abyste se ujistili, že převody budou podrobněji sledovány a že žádní jednotlivci z nich nebudou neoprávněně profitovat.”

“S fotbalovými fanoušky je často zacházeno jako s opomenutou menšinou, ale sama Premier League by bez nich nebyl tak fantastický produkt, jako v současné době je. Fanoušci platí nemalé částky za lístky na zápas, aby mohli sledovat svůj tým, což jim dle mého názoru dává velký podíl v celém procesu a mají právo na transparentnost.”

Barkley v Chelsea podepsal 5,5 letý kontrakt a věří se, že jeho plat v Evertonu £60,000 týdně se na Stamford Bridge minimálně zdvojnásobil. 

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..