Doba čtení: < 1 minuta

Kapitán Liverpoolu Jordan Henderson je jedním z posledních hráčů, kteří se veřejně vymezili proti zneužívání, diskriminaci či rasismu v online prostředí. Ve svém prohlášení uvedl, že zahájil spolupráci s nadací Cybersmile Foundation na projektu “People Not Profiles”. Veškeré Hendersonovy profily na sociálních sítích tak budou nyní sloužit ke zvýšení povědomí o tomto vážném problému, který hýbe celým anglickým fotbalovým prostředím.

Cybersmile Foundation je nezisková organizace a registrovaná charita na území Velké Británie, která pomáhá řešit problémy zneužívání v online prostředí a poskytuje podporu obětem kyberšikany a nenávistných kampaní.

Henderson ve videu, které bylo součástí prohlášení, uvedl, že byl blízko tomu, aby sociální sítě opustil nadobro. Oovšem po komunikaci s příslušnými lidmi svůj názor změnil. Rozhodl se tak své kanály na sociálních sítích použít pro dobré účely a zvýšení povědomí o dopadu online zneužívání. Jeho sítě tak budou nyní lidem poskytovat přímý přístup ke vzdělávání, nástrojům k nahlašování problémů, a pomocným zdrojům.

“Spolupracuji s Cybersmile Foundation na kampani People Not Profiles, protože problém zneužívání v online prostředí ničí životy každý den. Doufám, že tato kampaň pomůže zvýšit povědomí o tom, jak vážný problém tyhle útoky na sítích představují a jaký vliv a dopady to může na lidi mít,” uvedl ve svém vyjádření Henderson.

Jordan Henderson se tak svou iniciativou připojil například k legendě Arsenalu Thierry Henrymu, který již před nějakým časem deaktivoval veškeré účty na sociálních sítích a prostředí označil za silně “toxické”.

Ve stejný den jako Henderson oznámily druholigové kluby Swansea City a Birmingham City, že jejich hráči a zaměstnanci budou bojkotovat sociální média po dobu jednoho týdne v reakci na hromadu “odporného” rasového zneužívání na různých platformách.

 

↩️ Zpět na hlavní stránku

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..