Domů Liverpool Jsem Kloppovi vděčný, že mi dal možnost stát se legendou Liverpoolu, říká...

Jsem Kloppovi vděčný, že mi dal možnost stát se legendou Liverpoolu, říká brankář Alisson

Alisson. Muž, který přispěl ohromný dílem k oslavám prvního titulu Liverpoolu v Premier League. On sám za to děkuje především Jürgenu Kloppovi, který jej dostal z Itálie na Britské ostrovy a říká, že k němu má maximální respekt.

-

Bez něj by byli jen poloviční. Čerství mistři Anglie z Liverpoolu oslavují po dlouhých třiceti letech ligový titul a lví podíl na něm nese brazilský gólman Alisson, širokou veřejností považovaný za jednoho z nejlepších, ne-li přímo nejlepšího na světě mezi třemi tyčemi.

Především díky němu Reds v této sezoně během dosavadních jednatřiceti zápasů obdrželi pouze 21 branek. To je výjimečný počin. O to víc si fanoušci mužstva z Anfield Road po celém světě váží své brankářské jedničky.

I sám vousatý Brazilec si uvědomuje, že poslední dva roky, které po přestupu z AS Řím tráví na Britských ostrovech, z něj pomalu dělají v Liverpoolu postavu, na kterou se bude dlouhá léta vzpomínat.

A taktéž ví, že za to může děkovat z velké části Jürgenu Kloppovi, kouči, pod kterým celé období v červeném dresu nastupuje a který mu dal obrovskou šanci se navždy zapsat do fotbalové historie: “Maximum respektu, které je možné k nějaké osobě mít, mám k Jürgennovi.

“Není moc slov, kterými bych to mohl popsat. Možná, že v portugalštině by se to dalo líp! Náš trenér, alespoň z mého pohledu, dělá vždycky všechno pro klub i pro kabinu. Dal mi příležitost přijít do Liverpoolu, za což jsem mu nesmírně vděčný,” popisuje sedmadvacetiletý Brazilec pro klubový web.

“Mí spoluhráči, fanoušci, zkrátka všichni ve mě vytváří úplně senzační pocity. Ale šéf (Jürgen Klopp) má speciální místo. Ve všem a myslím, že i pro všechny – pro klub i fanoušky, protože věnuje svůj život tomu, aby dosáhl takových věcí, jakých my teď dosahujeme.

“Vždycky ho budu ohromně respektovat, a také mu budu vděčný za to, že mě sem dostal a dal mi příležitost stát se legendou Liverpoolu.”

Alisson ale nezůstal jen u svého trenéra a promluvil také o budoucnosti: “Už jsme udělali pro tento klub něco speciálního. Ale žádný hráč, kterého jsem v kabině slyšel, u toho nechce skončit.

“Náš cíl je vyhrávat dál a víc, získávat trofeje pro tento klub, brát více individuálních ocenění. Chceme být nejlepší tým, top verze nás samotných.

“Těšíme se na další výzvy. Teď jí je další zápas, ale z dlouhodobé perspektivy to je další sezona. Uděláme všechno, abychom jí zase vyhráli.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nejnovější zprávy

Akceptujte to! Zasloužíme si omluvu, říká o rozhodnutí sportovní arbitráže Guardiola

Zpráva, na kterou snad celá evropská větev fotbalového světa čekala několik měsíců, přišla tento týden v pondělí. Mezinárodní sportovní arbitráž rozhodla o zrušení zákazu...

Man Utd hrozí, že ze sponzorské smlouvy s Adidas přijde o £25m

Pokud se Manchester United nekvalifikuje do příští sezóny Ligy mistrů, přijdou o sumu 25m liber ze strany jejich sponzorů Adidas. United má s touto německou...

Mesut Özil si kvůli bolesti zad opět nezahraje

Nejlépe placený hráč Arsenalu Mesut Özil si v ligovém klání s Liverpoolem nezahraje, jelikož byl vyloučen s bolestí zad.  Jedná se už o 6. zápas...

City chce Guardiolovi nabídnout novou lukrativní smlouvu

Manchesteru City se podařil zrušit zákaz účasti v evropském fotbale, který jim v únoru tohoto roku udělila UEFA, a proto se nyní mohou začít...

Rychlé zprávy 14.07.2020

Rychlé zprávy 14.07.2020   V posledním testovacím kole na Covid-19 se vrátil jen jeden pozitivní výsledek. Manchester City se nyní vrhne rovnýma nohama do rekonstrukce jejich týmu...