Jurgen Klopp byl po výhře svého týmu nad Norwichem 4-1 překvapen ‘aktivními’ Kanárky a přiznal, že jeho tým čeká ještě spousta práce.

Liverpool začal nekompromisně a během 42 minut vedl už o 4 góly. Ale Norwich se nevzdal a v druhém poločase stáhl Teemu Pukki skóre na 4-1 a nasadil brouka do hlavy Jurgenu Kloppovi.

Německý trenér byl sice celkovým výkonem svého týmu potěšen, ale přiznal, že jeho hráči měli udělat více, aby se jim na Anfieldu podařilo kontrolovat celý zápas.

“Výsledek hovoří za prvních 60 minut hry. Byli jsme ostražití, přesní a udělali jsme to, co jsem chtěli a to skórovat góly. Norwich je dobrý tým a nyní to vědí všichni.

“Prvních 60 minut pro ně bylo náročných, ale pak se ukázali a to bylo obdivuhodné. Jejich výkon byl solidní a v týmu mají mnoho mladých kvalitních hráčů. Jejich přístup se mi líbil.

“Ale i nás čeká mnoho práce. Musíme se naučit nějaké věci, které pro nás nejsou nové, ale kdyby nám před zápasem někdo řekl, že vyhrajeme 4-1, brali bychom to.

“Měli jsme ale více zápas kontrolovat a udržet si míč. To je ale normální, když nejste v top fyzické formě a trochu ztratíte koncentraci. Byli dobří, ale my si 3 body zasloužili.”

Mrak nad výhrou prvního zápasu nové sezóny přišel v podobě zranění Alissona. Klopp uvedl, že existuje možnost, že si vážně poranil lýtko, na výsledky testů si ale musíme počkat. Brazilský brankář v sobotu ráno na svůj Twitter napsal: