Doba čtení: < 1 minuta

Manažer Liverpoolu Jurgen Klopp věří, že Evropa je silnější sjednocená, jelikož jeho filozofie jak ve fotbale tak i v životě je být ‘součástí týmu’. 

Německý trenér se v rozhovoru pro Daily Telegraph rozpovídal o své opozici k Brexitu a také zavtipkoval, že pokud by Velká Británie začala vyhánět příslušníky EU, “bylo by to vtipné, kdyby začali s manažery”.

50 letý Němec se stal jedním z nejslavnějších manažerů na celém světě a to s fotbalovou filozofií, která upřednostňuje kolektiv před individualisty. “Nemůžete mít všechny benefity tím, že jste součástí týmu a následně se chováte jako hvězda” řekl Klopp.

Jeho víra je ta, že ‘pokud pomáháte svému spoluhráči být tím nejlepším, to se stane a následně to udělá toho nejlepšího i z vás’. To aplikuje jak pro fotbal, tak i pro politiku.

“Když mám v rodině nějaký problém, nebo problém v klubu, vždy se to snažím ihned vyřešit.

“Během posledních 2 let se v EU objevilo mnoho problémů ať už s Řeckem, jižními státy Evropy, které mají finanční problémy, následně i uprchlíky kvůli krizi v Sýrii. To je ale problém všech lidí.

“Tak pojďme to spolu vyřešit.”

Klopp se dohodl na nové smlouvě a v Liverpoolu zůstane až do roku 2022.

Podle svých slov je v Británii šťastný a všichni Angličané, se kterými se setkává, jsou ‘fantastičtí’, ale nevidí žádnou pozitivní stránku v odchodu tak ‘fantastické’ země z Evropské Unie. “Možná nejsem nejlépe informovaná osoba co se týká Brexitu, ale podle mého by takto demokracie fungovat neměla.

“Pokud chcete učinit rozhodnutí za celou zemi, najděte řešení pro celou zemi a ne jen pro staré lidi na vesnicích.”

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..