Chybujícímu Kepovi přeci jen přibude konkurent! Do Chelsea míří Edouard Mendy

Tak přeci jenom. Po dalším hrubě nepovedeném utkání v podání Kepy Arrizabalagy začalo vedení Chelsea okamžitě jednat a na cestě do Londýna už je gólman Edouard Mendy, doposud působící ve francouzském Rennes.

0
Doba čtení: 2 minut(-y)

Dlouhodobě je fanoušky i experty označován za pouhého panáka, přes kterého projde každá sebeprudší střela, a který v soutěži jako Premier League nemá co dělat. Jenže kdo by jen tak vyhodil borce, za kterého zaplatil 80 milionů eur?

Vedení londýnského celku tak logicky mělo se španělským reprezentantem Kepou Arrizabalagou svatou trpělivost a i toto léto, navzdory nevoli příznivců, neustále otálelo s přivedením dalšího brankáře, který by přinejmenším podstatně zvýšil konkurenci.

Jenže ani Čech a spol. nemají nervy ze železa a pomyslný pohár po nedělním šlágru s Liverpoolem už skutečně přetekl. Okamžitě započalo jednání s dlouho vyhlédnutím cílem – osmadvacetiletým Edouardem Mendym, téměř dva metry vysokým Senegalcem, a jeho zaměstnavatelem, tedy celkem působícím v Ligue 1 Stade Rennes.

Podle posledních zpráv má za již sebou zdravotní prohlídku a míří na Britské ostrovy dojednat přestup. Cena? Vzhledem k tomu, že smlouvu má Mendy až do roku 2023 a Chelsea jej potřebuje kurýrem, tak se vyhoupla až k nějakým 25 milionům eur.

Trenér mančaftu ze Stamford Bridge Frank Lampard během dne pronesl: “Mendy je na zdravotní prohlídce. Pokud vše proběhne v pořádku, stane se hráčem Chelsea.”

“Přivádíme jej, aby do brankoviště dodal konkurenci. Každý má ve svých rukou, jestli se dostane do sestavy.”

“Myslím, že kvůli své individuálnosti je to nejtěžší pozice ve fotbale,” pravil bývalý anglický reprezentant o brankářích. “Musím být soucitný.”

Ačkoliv sedminásobný senegalský reprezentant určitě nestihne středeční duel třetího kola Carabao Cupu proti Barnsley, kde by si měl zachytat Caballero, na sobotní výjezd do West Bromwiche už pravděpodobně bude připraven.

A to i přesto, že v Británii při rychle se zhoršující epidemiologické situaci platí striktní opatření pro cestující ze zahraničí. “Co vím, tak by mu mělo stačit podstoupit s týmem čtvrteční test a bude moct hrát,” tvrdil Lampard.

Mimochodem vzpomenete si, který jiný brankář před 16 lety naplno rozjel svou veleúspěšnou kariéru přestupem po stejné trase, tedy Rennes – Chelsea?

Správně, byl to Petr Čech, dnes působící ve vedení samotného klubu.

Čekají i Mendyho – a vlastně všechny příznivce Blues – podobně úspěšné časy?

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..