Doba čtení: 2 minut(-y)

Předpokládá se, že pokud si Tottenham nezajistí místo v Champions League pro následující sezónu, je možné, že je v přestupovém období opustí jejich kapitán Harry Kane.

Už dřív napsal The Athletic zprávu, ve které se píše o rostoucím znepokojení ze strany sedmadvacetiletého útočníka Spurs. Tomu vadí zejména neschopnost konkurovat velkým klubům, ale také stále se opakující neúspěch v honbě za ziskem trofeje.

Jeho rozhodnutí se dá ovšem očekávat až po letošním evropském šampionátu, kde povede tým Anglie jako kapitán. Jeho odchod by pro Spurs znamenal velký problém co se týče ofenzivy. Vždyť jen v této sezóně Premier League měl z jednapadesáti branek prsty ve 31. Devatenáct jich dokázal vstřelit sám a na dalších 13 přihrál.

Kane má v Tottenhamu platnou smlouvu do června 2024 a klub vždy zastával názor, že je neprodejný. Sám hráč ale zřejmě začíná pociťovat, že je v nejproduktivnějším věku své fotbalové kariéry a změna prostředí by mu mohla přinést úspěchy, po kterých tak touží.

Sám Kane již dříve v rozhovoru pro Sky Sports uvedl, že Spurs miluje, ale když uvidí, že se tým nesune tím správným směrem a nepracuje jako kolektiv, není jeden z těch, kdo by zůstával i přes odpor.

Jeho chuť získat trofej s jiným týmem by mohla být lehce zmírněna případným úspěchem Tottenhamu v Carabao Cupu, kde se střetnou s Manchesterem City. Pokud by dokázali zvítězit, bylo by to poprvé po třinácti letech. Naopak jejich neúspěch v tomto poháru a s tím spojený neúspěch v lize by mohl znamenat nebezpečnou kombinaci pro jeho setrvání.

Jedním z adeptů na získání Kana do svých služeb je právě Manchester City. Tomu po sezóně odejde jiný útočník Aguero a trenér Guardiola se netají obdivem ke Kaneovi.

Dalšími, kdo by se o něj mohl ucházet, jsou zejména Manchester United a Real Madrid. Tyto dva celky nejsou žádným překvapením, jelikož se o tohoto fotbalistu pravidelně zajímají. Bude zajímavé sledovat, kam povedou případné další kroky osmého nejlepšího střelce v historii Premier League. Jisté ale je, že ať už to bude kamkoliv, bude se jednat o přestupovou bombu.

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..