Konec sezóny se blíží a my jsme se proto podívali na boj o přežití, který je těsný a proto může být ještě dost zajímavý…

Které týmy jsou nyní na pole position udržení si statusu Premier League a u koho to vypadá, že jim čas v nejvyšší anglické lize pomalu vypršel?

 

Brighton &Hove Albion (13. místo, Odehráno 32, Body 35)

Optimistické vyhlídky: Sedí 7 bodů na sestupovou zónou a jen 5 bodů od pomyslné bezpečné úrovně magických 40.

 

Důvody k znepokojení: Stále je čekají zápasy jako Tottenham (17.4.), Man Utd (5.5.), Liverpool (13.5.) a Man City (datum bude potvrzeno).

Strana Chrise Hughtona také čeká výzva v podobě Burnley (28.4) a nepředvídatelný tým Crystal Palace v podobě tzv. M23 derby.

Charlie Nicolas se o Brighton obává, protože jim podle jeho slov ‘dochází energie’.

 

 

West Ham (14. místo, Odehráno 32, Body 34)

Optimistické vyhlídky: 4 z posledních 6 zápasů se odehrají na domácí půdě. Navíc si Hammers odnesli čtyři body z posledních dvou zápasů, včetně působivé remízy proti Chelsea.

Klíčový hráč Manuel Lanzini by se měl vrátit ze zranění zad brzy na to, aby mohl čelit 22. dubna Arsenalu a Emirates.

 

Důvody k znepokojení: 3 ze zbývajících zápasů jsou proti týmům, které jsou nyní ve velmi dobré formě a to Arsenal (22.4.), lídři Man City (29.4.) a druhý tým tabulky United (10.5.)

 

 

Swansea City (15. místo, Odehráno: 32, Body: 32)

Optimistické vyhlídky: Swansea, kteří jsou v současné době ve slušné formě, prohráli od příjezdu Carlose Carvalhala na domácí půdě pouze jedinkrát.

Na Liberty stadionu je čekají zápasy proti Evertonu (14.4.), Southamptonu (8.5.) a Stoke City (13.5.) – všichni 3 týmy s velmi slabými výkony venku – Labutě tak budou doufat, že jim to k zajištění statusu PL do příští sezóny pomůže.

 

Důvody k znepokojení: Stále je čekají lídři City (22.4.) a Chelsea (28.4.).

 

 

Huddersfield Town (16. místo, Odehráno: 33, Body: 32)

Optimistické vyhlídky: Domácí zápasy proti týmům z poloviny tabulky Watfordu (14.4.) a Evertonu (28.4.) se blíží a Paul Merson Teriérům věští fotbal Premier League i příští sezónu. “Pokud Huddersfield porazí Watford, pak jsou poslední 3 týmy v tabulce vyřazeni.”

 

Důvody k znepokojení: Strana Davida Wagnera mají druhý nejhorší gólový rozdíl v lize (-28), za nimi je pouze Stoke (-33) a nevyhráli od 24. února, kdy porazili poslední West Brom.

Čekají je navíc nelehké výlety na Etihad a dále na Stamford Bridge, kde domácí tým zoufale potřebuje body ve snaze kvalifikace do top 4.

 

 

Crystal Palace (17. místo, Odehráno: 33, Body: 31)

Optimistické vyhlídky: Nehrají proti žádné straně z top 6 a hostí tým, který je na tom v boji o přežití podobně a to Brighton (14.4.) a Leicester (28.4.), které v prosinci porazili 3-0.

Navíc si zahrají i proti poslednímu West Bromu a to na finální den sezóny a to už budou Baggies téměř jistojistě vyloučeni.

 

Důvody k znepokojení: Palace sedí jen 3 body nad sestupovými místy a odehráli o zápas více než 18. Southampton.

Palace také trápí dlouhý seznam zranění a to konkrétně 8 seniorských hráčů.

 

 

Southampton (18. místo, Odehráno: 32, Body: 28)

Optimistické vyhlídky:  Odvážné výkony při nedělním zápase na Emirates, které ale nakonec dopadlo ve prospěch domácího týmu 3-2.

Jejich bojovný duch jsou pro boj týmu a jejich nového manažera Marka Hughese velkým povzbuzením.

V sobotu je čeká Chelsea, která se soustředí na FA Cup a to je ten moment, kdy by si mohli Svatí ukrást trochu pro sebe a dostat se ze sestupové zóny.

 

Důvody k znepokojení: 2 ze zbývajících třech domácích zápasů Southamptonu jsou proti Chelsea (14.4.) a City (13.5.) a od 3. února, kdy porazili West Brom, nevyhráli jediný zápas.

Svatí by nyní potřebovali velké uklouznutí Huddersfieldu a dá se říct, že na ně z části spoléhají.

 

 

Stoke City (19. místo, Odehráno: 33, Body: 27)

Optimistické vyhlídky: Jejich poslední dva zápasy jsou proti Palace (5.5.) a Swansea (13.5.), kdy by měl být klíčový hráč Eric Choupo-Moting zpět ve hře po zranění zad.

 

Důvody k znepokojení: Hrnčíři nevyhráli už od prvního zápasu manažera Paula Lamberta, což bylo doma 20. ledna proti Teriérům a před sebou mají výlet na Anfield 28. dubna.

No Stoke jsou rozhodně v nelehké pozici.

 

 

West Bromwich Albion (20. místo, Odehráno: 33, Body: 21)

Optimistické vyhlídky: Darren Moore neprohrál od převzetí dočasné funkce manažera Baggies zápas, jediné utkání v jeho režii byla remíza proti Swansea.

Moore by měl obdržet pomoc v podobě Daniela Sturridgeho, který se má navrátit do hry ze zranění.

 

Důvody k znepokojení: 10 bodů od bezpečných míst v tabulce a 5 zbývajících zápasů, včetně výletu na Old Trafford a následně domácí zápasy proti Liverpoolu (22.4.) a Spurs (5.5.).

Není překvapením, že jim téměř nikdo nedává v této pozici šanci na záchranu…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.