Klopp
Doba čtení: 2 minut(-y)

Jürgen Klopp se v rozhovoru pro Telegraph vyjádřil, že letošní vítěz Premier League by měl mít u svého jména hvězdičku, jelikož tento titul vstoupí do historie jakožto ten nejnáročnější vůbec.

Manažer Liverpoolu tak reagoval na komentáře a otázky lidí, zejména od fanoušků jiných klubů než právě Liverpoolu, kteří zpochybňovali věrohodnost potenciálního zisku titulu po třech měsících karantény a dohrání zbytků zápasů za zavřenými dveřmi, bez diváků.

Klopp uznal, že na šampióny tohtoroční sezóny bude vzpomínáno jinak než obvykle. Kormidelník Reds ovšem věří, že spíše než jako o sezóně nelegitimní by se mělo o vítězství v lize v době koronavirové pandemie mluvit o unikátním úspěchu.

“Je to historické více než kdy jindy. Dejte nám ke jménu hvězdičku. Ano, opravdu to udělejte. Protože tato sezóna je ta nejnáročnější vůbec a jediným rozdílem je ten velký bodový rozdíl mezi námi a ostatními týmy.”

Německý trenér přiznal, že se obával toho, že sezóna bude zrušena a prohlášena za neplatnou. “Když jsme se dostali do karantény, nepomyslel jsem si:’Bože, to je konec sezóny, jsme tak blízko,’ protože fotbal nebylo to podstatné v té době. Skutečně jsem se začal být znepokojený v momentu kdy lidé opravdu začali o zrušení a anulování celé sezóny nahlas mluvit. To mě zasáhlo i psychicky.”

“To by bylo opravdu, opravdu těžké. Nečekáme, že nám vítězství spadne do klína, nechtěli jsme vyhrát na bázi průměru získaných bodů za zápas, tudíž jsme byli velmi rádi, když se rozhodlo o dohrání celé soutěže. Ať už bude šampiónem kdokoliv, tak to bude historický počin, protože tohle bude rok, na který se nikdy nezapomene.”

Na nedělní Merseyside derby proti Evertonu má Klopp k dispozici takřka kompletní sestavu, až na výjimku Xherdana Shaqiriho. V neděli podvečer se může Klopp stát prvním trenérem v historii Liverpoolu, který by neprohrál v prvních 11 vzájemných derby zápasech po převzetí týmu. Určitě se máme na co těšit!

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..