Doba čtení: 3 minut(-y)

Již nějakou dobu to byla spíše otázka ‘kdy’ než ‘zda’, takže kdy by mohl Manchester City vyhrát titul Premier League?

Tým Pepa Guardioly sedí v čele tabulky s náskokem 16 bodů na druhý United a do konce sezóny zbývá už jen 9 zápasů.

United a Liverpool se setkají tváří v tvář v sobotu v poledne a je pravděpodobné, že City by si mohlo titul potvrdit na Etihad stadionu právě proti svým měststkým rivalům z Old Traffordu a to 7. dubna. 

Je ale i možnost, že si ho pojistí dřív…

 

Následující zápasy
Man CityMan UtdLiverpool
12.3. - Stoke (V)10.3. - Liverpool (D)10.3. - Man Utd (V)
17.3. - Watford (D)
31.3. - Everton (V)31.3. - Swansea (D)31.3. - C Palace (V)
7.4. - Man Utd (D)7.4. - Man City (V)8.4. - Everton (V)
14.4. - Tottenham (V)15.4. - West Brom (D)14.4. - B'mouth (D)

 

Scénář 1 – City vyhraje titul 31.3. na Goodison Parku

Pokud v sobotu Liverpool porazí United a následně prohraje proti Watfordu (17. března), City v pondělí vyhrají nad Stoke, Tým Pepa Guardioly si zajistí titul PL v případě výhry nad Evertonem 31. března na Goodison Parku. Do toho ale ještě musí doufat, že Liverpool nevyhraje nad Palace a United nad Swansea. 

 

Scénář 2 – City vyhraje titul 7. 4. na Etihad proti Man Utd

City si také může zajistit titul anglické soutěže při setkání s Karamelkami díky obrovskému gólovému rozdílu, pokud dojde na Scénář 1, ale s rozdílem, že Liverpool porazí Palace.

To stejné nás čeká i pokud United vyhraje nebo remizuje proti Liverpoolu, ale následně prohraje proti Swansea. Nicméně v těchto případech bychom se matematického potvrzení dočkali až následující týden při Manchesterském derby. 

Pravděpodobnějším scénářem asi je, že United vyhraje nebo remizuje v sobotu na Old Traffordu, poté porazí Swansea (31.3.) a 7. dubna prohraje se City. 

 

Scénář 3 – City vyhraje titul 8.4. po výsledku Merseyside derby 

Fanoušci City určitě budou chtít potvrzenou trofej po utkání svého týmu, ale je tady možnost, že i tak budou sledovat Merseyside derby 8. dubna s velkým zájmem.

Pokud vyhraje Liveprool nad United, následně porazí Watford a Palace, budou 18 bodů za City za podmínek, že lídři budou také vyhrávat svá plánovaná utkání a to proti Stoke, Evertonu a United. 

Liverpool cestuje na Goodison Park den po Manchesterském derby a nic jiného než vítězství by přiřklo titul City. 

 

Zajistí si City titul na Wembley?

V případě, že během následujících zápasů City ztratí nějaké body, titul by si mohli potvrdit na Wembley v utkání 14. dubna proti Tottenhamu. 

Vše by se také mohlo změnit, když by City vložilo odložené utkání  proti Brightonu mezi tyto zápasy a to stejné platí pro výlet United na Londýnský stadion, nicméně data ještě nejsou známy. 

 

Guard of honour

Pro Manchester United je to patová situace…

Pokud City vyhraje titul na Evertonu, Man Utd jim bude muset dát guard of honour následující víkend. Pokud si City na Goodison Parku titul nezajistí, United je bude muset porazit, aby se vyhnuli obrovským oslavám na Etihadu. 

Slavný moment byl ten, kdy musel dát United Chelsea guard of honour v sezóně 2004/05 na Old Traffordu a laskavost se jim vrátila o 2 roky později na Stamford Bridge. 

 

Překoná City další rekord?

Rekord nejranějších zajištění titulu týmů Premier League by mohli City pokořit právě na Goodison Parku (7 zbývajících zápasů) nebo doma proti United (6 zbývajících). 

Právě Manchester United drží tento rekord ze sezóny 2000/01 (5 zbývajících zápasů), následně pak 2012/13 a 1999/00 také United a Arsenal 2003/04 (všichni 4 zbývající zápasy).

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..