Doba čtení: 2 minut(-y)

Trenér Tottenhamu José Mourinho po prohraném zápasu na Anfieldu v rukách domácího týmu Reds 2-1 promluvil o tom, že za postranní čárou neexistuje jeden  standard a on by si takové chování jako – v tomto případě Klopp – dovolit nemohl.

Zdálo se, že středeční derby mezi Liverpoolem a Tottenhamem nakonec skončí remízou 1-1 a týmy si rozdělí body. V 90. minutě se ale po asistenci Andyho Robertsona postaral o hlavičku a tím i gól Brazilec Roberto Firmino. 3 body tedy nakonec zůstaly na Anfieldu.

Tottenham měl v celém zápase jen 24% držení míče a 2 střely na bránu, zatímco Reds 11. I tak ale mohl Londýnský celek v pohodě odejít s bodem nebo možná i třemi, kdyby Steven Bergwijn a Harry Kane proměnili své šance.

Po zápase si José Mourinho a Jürgen Klopp vyměnili ještě pár slov a v návaznosti na to Portugalec v rozhovoru pro Amazon řekl: “Řekl jsem mu, že ten nejlepší tým prohrál a on nesouhlasil. Ale to je jeho názor. Pokud bych se na postranní čáře choval stejně jako on, byl bych vyloučen. Z nějakého důvodu je to u mě jiné.”

Později pro BBC Mourinho dodal, že Klopp se svou lavičkou dostávali pod tlak rozhodčí, hlavně když požadovali pro Giovani Lo Celsa druhou žlutou kartu. To Josého Mourinha donutilo po 58 minutách Argetince raději vystřídat.

“Zápas byl pod kontrolou. Myslím si, že to je nezasloužený výsledek, ale to je fotbal. Celkově jsem byl se zápasem spokojen. Vše bylo pod kontrolou a jsem s výkonem svého týmu velmi spokojen.

“Změnou bylo hledat protiútokové situace, což jsme udělali okamžitě, ale díky žluté kartě pro Giovaniho a neuvěřitelnému tlaku, který tito muži na postranní čáře vyvíjeli na funkcionáře, jsem se žluté karty bál a musel jsem ho vystřídat.”

Kohouti se díky této prohře posunuli z prvního na druhé.