Jurgen Klopp si je svého slabého článku v týmu Červených dobře vědom a v létě proto podepsal Nabyho Keitu a Fabinha, neúspěšně se pak pokusil získat i Nabil Fekira. Ale do bývlalého hráče RB Lipska se vkládala největší důvěra.

“Mrzí mě, že to říkám, ale nejhůře je na tom záloha” přiznal i bývalý hráč Liverpoolu Graeme Souness.

Právě tato slova vyřkl po úterním zápase v Bělehradě, který je popisován jako nejhorší výkon Liveproolu v této sezóně.

Reds vypadali, že potřebují člověka, který popožene forwardy dopředu. To je právě v mnoha ohledech bodem, kdy Jurgen Klopp doufá, že Naby Keita vystoupí a začne dostávat své pověsti.

V žádném případě neříkáme, že Keita je neschopný. Jeho debut proti West Ham United byl excelentní a stejně tak i poskytl Mo Salahovi o 8 dní později proti Crystalu Palace neuvěřitelnou přihrávku.

Na konci září také přispěl k záchraně bodu v utkání proti Chelsea. Atributy k podmanění si anglického fotbalu tedy bez pochyby má.

Nicméně od té doby se guinejský záložník schoval do stínu. Problém se zády proti Neapoli jeho čas omezil, stejně tak jej zranění hamstringu jej stálo další 3 týdny absence.

To, co německý trenér Liverpoolu ale potřebuje teď, je více smysluplnosti a konzistence. Klopp chtěl Keitu získat prakticky od svého jmenování trenéra Reds a je přesvědčen, že 23 letý hráč bude pro jeho tým úspěchem.

Stejnou touhu můžete vidět i mezi fanoušky klubu, kteří si přejí, aby se z Keity stal nový hrdina. Dres s číslem 8 navíc evokuje krásné vzpomínky na Stevena Gerrarda, který toto číslo oblékal před ním.

Keita se navíc nikdy netajil svými ambicemi – získávání a ovládání míče, asistence a góly? Někdo takový je pro každého manažera snovým hráčem ke spolupráci. A pokud se mu podaří být konzistentní, svému týmu brzy pomůže, kvality, předpoklady i podporu na to má.

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.