Naby Keita nedosáhl v Liverpoolu úrovně, kterou předváděl v RB Lipsku, řekl trenér Reds Jurgen Klopp, ale nepochybuje o záložníkově potenciálu. 

Reprezentant Guneji v této sezóně startoval 8 zápasů Premier League, naposledy proti Wolves 21. prosince a Klopp přiznává, že 23 letý hráč stále hledá své sebevědomí.

Keita, jeden ze čtyř letních posil Kloppova týmu, má problémy zajistit si po rušném svátečním období hrací čas, přičemž jej během této sezóny také potrápilo zranění, kvůli kterému promeškal další 3 utkání.

Na otázku, zda existuje nějaký důvod toho, proč Keita nedostává tolik příležitosti, Klopp řekl: “Ne. Někdy to tak prostě bývá. Mluvil jsem s ním. Naby je v pohodě. Jsem s ním naprosto spokojený. 

“Mohl by mít v zápasech větší sebevědomí? Ano. 

“Je to ten stejný hráč jako býval ve své nejlepší formě v Lipsku? Ne, ale stále se adaptuje – tak to prostě je.”

Liverpool aktivoval Keitovu výkupní klauzuli £48m v srpnu 2017 – tehdejší rekordní částka – s dohodou, že se k Reds připojí následující léto. Klopp jej tak po jeho příchodu povolal na start prvních třech zápasů sezóny.

“Všichni viděli, nejen na začátku kampaně, jak brilantně dokáže hrát. Tottenham venku byl z jeho strany fantastickým zápasem. 

“Před zápasem proti City jsme museli udělat pár změn. Kluci se s tím musí vypořádat a také máme pár malých zranění sem a tam. 

“To jej trochu zastavilo, ale je to fantastický hráč a jsem rád, že jej máme.”

 

🏠 pro více zpráv z Premier League

 

Zapněte si upozornění na naše články, ať už Vám neunikne ani jeden 🔔

Zanechte odpověď

Vložte komentář
Uveďte Vaše jméno

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.